Viac ako 20 gólová show sa odohrala v banskobystrickej športovej hale na Štiavničkách v piatok 2. novembra.

Domáci futsalisti nezačali svoj siedmy zápas sezóny najšťastnejšie a po tri a pol minúte hry svietilo na tabuli skóre 0:3 v prospech hostí zo Žiliny. Ako sa neskôr v priebehu hry ukázalo, pokazený začiatok bol nakoniec Banskobystričanom osudný a z víťazstva sa nakoniec tešili hostia.

LION CAR MIBA BANSKÁ BYSTRICA – ŠK MAKROTEAM ŽILINA 9:12 (3:9)

Góly: Evandro Oliveira Salvador Silva 5´, 10´, 14´, 36´(p), Michal Konder 23´, 27´, Matheus Lemes Soares 25´, Filip Rafanides 26´, Pavol Telúch 33´- Lucian Ferreira da Silva 1´, 4´, 9´, 11´, Andre Luiz de Lima Silva 3´, 15´, 17´, Jose Wellington Matias Torres 7´, 16´, 30´, 40´, Michal Škulec 32´

Poriadne to pod Urpínom roztočili Brazílčania v oboch tímoch a spolu nastrieľali až 15 z 21 gólov, ktoré mohli diváci v parádnom zápase vidieť. Po nevydarenom začiatku sa domácim v prvom polčase nadarilo na hostí nájsť ten správny recept a do šatní odchádzali zo 6 gólovou stratou za stavu 3:9.

Po prestávke však nastal nečakaný obrat a tentokrát to boli domáci, ktorý dokázali v prvej časti druhého polčasu streliť až 4 góly a za stavu 7:9 boli dokonca blízko senzačného zvratu. Rozhodca však diskutabilne posúdil zákrok brankára hostí na útočníka Banskej Bystrice a domáci sa napriek argumentácii penalty nedočkali. Po rozohrávke sa im skórovať nepodarilo, naopak Žilinčania sa dokázali presadiť až po 10-tich minútach druhého polčasu a opäť zvýšiť svoj náskok na 3 góly (7:10). V posledných minútach to bol skutočne futsal zo všetkým čo k tomu patrí. Šance na oboch stranách, rýchle kombinácie a tlak na súpera, odvolanie brankárov. Tlak domácich však nestačil na zdramatizovanie súboja a v posledných troch minútach sa za stavu 9:11 už nedokázali gólovo presadiť. Posledné slovo tak mali hostia zo Žiliny, ktorí 12-tym gólom ukončili zápas plný zážitkov pre divákov i pre samotných hráčov.

Po zápase si hráči z Brazílie spoločne zapózovali aj pred našim fotografom a vďaky od fanúšikov za parádny zápas sa dostalo aj domácim hráčom. Najbližšie si kvalitný futsal môžete užiť v Banskej Bystrici 7. decembra 2018 o 20.00 hod. v Športovej hale na Štiavničkách proti tímu Pinerola Futsal 1994.

mp

Pozri tiež

Futsal v Banskej Bystrici sa rozbehol na plné obrátky

V 4. kole futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica cestovali na horúcu pôdu do Trnavy, …