Foto: 21-gólová futsalová prestrelka v Banskej Bystrici

Viac ako 20 gólová show sa odohrala v banskobystrickej športovej hale na Štiavničkách v piatok 2. novembra.

Domáci futsalisti nezačali svoj siedmy zápas sezóny najšťastnejšie a po tri a pol minúte hry svietilo na tabuli skóre 0:3 v prospech hostí zo Žiliny. Ako sa neskôr v priebehu hry ukázalo, pokazený začiatok bol nakoniec Banskobystričanom osudný a z víťazstva sa nakoniec tešili hostia.

LION CAR MIBA BANSKÁ BYSTRICA – ŠK MAKROTEAM ŽILINA 9:12 (3:9)

Góly: Evandro Oliveira Salvador Silva 5´, 10´, 14´, 36´(p), Michal Konder 23´, 27´, Matheus Lemes Soares 25´, Filip Rafanides 26´, Pavol Telúch 33´- Lucian Ferreira da Silva 1´, 4´, 9´, 11´, Andre Luiz de Lima Silva 3´, 15´, 17´, Jose Wellington Matias Torres 7´, 16´, 30´, 40´, Michal Škulec 32´

Poriadne to pod Urpínom roztočili Brazílčania v oboch tímoch a spolu nastrieľali až 15 z 21 gólov, ktoré mohli diváci v parádnom zápase vidieť. Po nevydarenom začiatku sa domácim v prvom polčase nadarilo na hostí nájsť ten správny recept a do šatní odchádzali zo 6 gólovou stratou za stavu 3:9.

Po prestávke však nastal nečakaný obrat a tentokrát to boli domáci, ktorý dokázali v prvej časti druhého polčasu streliť až 4 góly a za stavu 7:9 boli dokonca blízko senzačného zvratu. Rozhodca však diskutabilne posúdil zákrok brankára hostí na útočníka Banskej Bystrice a domáci sa napriek argumentácii penalty nedočkali. Po rozohrávke sa im skórovať nepodarilo, naopak Žilinčania sa dokázali presadiť až po 10-tich minútach druhého polčasu a opäť zvýšiť svoj náskok na 3 góly (7:10). V posledných minútach to bol skutočne futsal zo všetkým čo k tomu patrí. Šance na oboch stranách, rýchle kombinácie a tlak na súpera, odvolanie brankárov. Tlak domácich však nestačil na zdramatizovanie súboja a v posledných troch minútach sa za stavu 9:11 už nedokázali gólovo presadiť. Posledné slovo tak mali hostia zo Žiliny, ktorí 12-tym gólom ukončili zápas plný zážitkov pre divákov i pre samotných hráčov.

Po zápase si hráči z Brazílie spoločne zapózovali aj pred našim fotografom a vďaky od fanúšikov za parádny zápas sa dostalo aj domácim hráčom. Najbližšie si kvalitný futsal môžete užiť v Banskej Bystrici 7. decembra 2018 o 20.00 hod. v Športovej hale na Štiavničkách proti tímu Pinerola Futsal 1994.

mp

 

Pozri tiež

Prvou hráčskou posilou Banskobystrických futsalistov je mladý, talentovaný brankár Kevin Kollár

Prvou hráčskou posilou Banskobystrických futsalistov je mladý, talentovaný brankár Kevin Kollár, ktorý futsalovo vyrástol v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *