ALIANCIA STREDOŠKOLÁKOV PRICHÁDZA DO KRAJA!

V apríli tohto roka Aliancia Stredoškolákov spustila nový projekt prednášok v Banskobystrickom kraji, kde týmto spôsobom aktívne poukazuje na problematiku školstva na Slovensku, diskutuje so študentmi na stredných školách o aktuálnych témach v školstve a prezentuje svoje vízie a nápady ako zmeniť veci k lepšiemu.

Aliancia Stredoškolákov vypracovala pre zlepšenie školstva 10 bodov, ktoré považuje za kľúčové a dobudúcna chystá ďalšie. V súčasnosti medzi 10 návrhov patrí napríklad otvorenie zákona o žiackych školských radách, hodnotenie kvality vzdelávacieho procesu študentmi, uznanie neformálneho vzdelávania, efektívnejšia a praktická výučba pre život alebo možnosť aplikovania jazykových certifikátov ako náhradu maturitnej skúšky z cudzieho jazyka.

Aby sme mohli prezentovať naše názory mladým, ktorí sa do aktivít Aliancie ešte nezapojili, potrebovali sme vytvoriť projekt, akým je tento, ktorý by priblížil stredoškolákom našu činnosť.

Prvé workshopy pre študentov stredných škôl sa udiali v Banskej Bystrici na Gymnáziu Andreja Sládkoviča, boli organizované krajskou skupinou Aliancie stredoškolákov pre BBSK a jej koordinátorom Alexandrom Ernestom.

„Predstavili sme Alianciu stredoškolákov a krajské komunity, ich fungovanie a fungovanie tej našej, bystrickej. Potom sme mali diskusiu o veciach, čo stredoškolákov trápia. Na konci sme sa pýtali na ich feedback.“

„Všetci nám fandia, že dobrá práca, že sme skvelí, a že nám držia palce!“

Diskusie na školách sú pre nás priamou spätnou väzbou na našu činnosť a spôsob, akým získavame nových členov – aktívnych stredoškolákov!

Naposledy sa prednáška konala na Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského a naďalej plánujeme ďalšie podobné projekty v Banskobytrickom kraji pre zlepšenie participácie stredoškolákov na verejnom živote a takisto aj na témach týkajúcich sa stredných škôl a školstva ako takého.

Pre nás ako krajskú skupinu je dôležité rozvíjať spoluprácu v rámci Slovenska, ale aj v rámci Banskobystrického kraja. Momentálne táto spolupráca funguje s Múzeom Slovenského národného povstania a mládežníckymi organizáciami a centrami v našom kraji.

Sme však otvorení ďalšej spolupráci s podobne profilovanými subjektmi. Napokon, chceme vyzvať vás, stredoškoláci, ak ti nie je jedno čo sa deje okolo teba a akého školstva si súčasťou, pridaj sa k nám a meň školstvo na Slovensku vlastnými krokmi! Ďakujeme za každú pomoc a podporu.

Zdroj a foto: Alexander Ernest, Veronika Kvietková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *