Autobusová stanica má problémy, vedenie mesta to tají

Politici majú radi, keď všetko klape, ako má. Keď sa môžu pochváliť, nasľubovať a zoširoka sa usmievať. Keď je to ale naopak, skrývajú sa, prekrúcajú fakty, umlčujú pravdu a tvária sa, že sa nič nedeje. Presne toto sa momentálne odohráva pri stavbe autobusovej stanice v Banskej Bystrici.

Na utorkovom zastupiteľstve majú poslanci rozhodnúť o úvere na stanicu vo výške 3,2 milióna eur plus DPH. Okolo hlasovania vládne ale momentálne napätie. To, ako sa rozhodnú je samozrejme na nich. Obyčajných ľudí v meste však ich politické hry nezaujímajú. Do redakcie nám prišiel list od človeka, ktorý využíva stanicu často. Z toho, čo sa dozvedá ohľadom novej autobusovej stanice je smutný.

Prinášame vám celý jeho list:

Z limuzíny na problémy obyvateľov nevidno!!!

Po nikdy nedostavanej ruine sme sa tešili na novú autobusovú stanicu, hodnú moderného krajského mesta v 21. Storočí! Bude však nakoniec sprevádzkovaná? Alebo sa budeme naďalej brodiť cez štrk a koľaje na podobnú ruinu, pripomínajúcu divoký západ na Mičinskej, bez akéhokoľvek sociálneho zázemia! Chceme cestovať kultivovane ako ľudia nie ako dobytok!!!!! Stanica všade na svete reprezentuje kultúru obyvateľov metropoly,  tá naša bystrická vypovedala najmä o našej nekultúre. Aj preto sme sa všetci,  ktorí ju dve tretiny týždňa využívame,  potešili,  že sa konečne našiel niekto,  kto ju chce zrekonštruovať.  Podporili sme poslancov a verili, že investícia do premeny ruín, ktoré 30 rokov špatili naše krásne mesto bude tou najlepšou, ktorú mohli urobiť.  To,  že poslanci sa v predvolebnom období chytili a použili práve túto tému,  ako svoju volebnú a roznosili primátora ako aj investora nielen na zasadnutiach ale aj v médiách,  poukazuje len na to,  že my Bystričania sme im úplne ľahostajní. No nie len týmto poslancom, ale aj samotnému pánovi primátorovi, ktorý dostal naše hlasy a v ktorého sme verili, že pozdvihne naše mesto. Za svojho pôsobenia neurobil toho veľa, očakávali sme oveľa viac, no jednou vecou nás, obyčajných voličov, veľmi milo potešil. A tou bola práve moderná autobusová stanica, za ktorú by sa nemuselo hanbiť ani zvyšok Európy. Čo sme doteraz nepochopili, boli jeho meniace sa vyjadrenia o výške a spôsobe financovania. Prečo takéto zahmlievanie? Žeby peniaze, určené na nás bežných užívateľov verejnej dopravy boli použité na niečo iné? Alebo bola potreba umelo „príspevok“ na stanicu navýšiť a „skryť“ v niektorom vrecku? Ukázalo sa, že nielen poslancom, rovnako aj pánovi primátorovi a jeho viceprimátorom na nás obyčajných ľudí, bez štyroch značkových kolies, nezáleží a v popredí sú ich osobné záujmy a spory o moc. Stanica je odvodená od slova stáť,  ale tým sa myslí autobus alebo vlak. Nie obyvateľ. Naše potreby pre aspoň znesiteľný život nevidia zo svojich drahých áut. Nevidia,  keď stojíme na roli,  kam nevedie ani chodník a či prší alebo svieti slnko,  bez možnosti sa niekam schovať.  A ak máte nejaké ľudské potreby,  tak zabudnite.  Toalety sú asi príliš veľká investícia do nás,  voličov,  obyvateľov,  ľudí. Vlastne môžem byť rád,  že nie som vozičkár.  To by som nemal nárok ani vycestovať.  Prečo musíme byť zas rukojemníkmi našich poslancov,  ktorí ani len netušia v akých podmienkach čakáme na spoj a po celodennej práci nás vyloží uprostred poľa,  kam ani nechodí MHD.  Je toto služba obyvateľom alebo je to skôr služba poslaneckým vreckám,  ktoré sú bezodné?
V utorok 20.6.2017 od 9.00 budete, ctení naši mestskí poslanci,  schvaľovať či budeme mať novú stanicu alebo budeme ďalej používať špinavé parkovisko bez prístrešku a toalety, kam nevedie poriadny chodník a nechodí tam MHD. Priatelia, čakatelia na našej dočasnej stanici,  volajte a píšte poslancom nech zastupujú naše záujmy. My im to spočítame pri ďalších voľbách,  oni nám to spočítajú na celý život.  Oni sa budú do práce voziť v luxusných autách a my budeme mrznúť na poľnom parkovisku a krížiť nohy,  aby sme si neurobili ešte väčšiu hanbu.  Naozaj nám nepomôžu vaše slovné prestrelky a vzájomné obviňovanie nás cestujúcich nezaujíma.  Neohúrite nás poukazovaním na chyby iných ani hľadaním vinníka. My Banskobystričania chceme modernú stanicu na úrovni 21 storočia a vy, poslanci,  ste ako naši zástupcovia povinní sa o to postarať.

-red-

Pozri tiež

Dopravné obmedzenia na Zvolenskej ceste a Poľnej ulici

V týchto dňoch sa začala obnova východnej časti Zvolenskej cesty v úseku od predajcu automobilov AAA auto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *