Badínsky pivný festival sa stáva stále navštevovanejším

Druhý septembrový deň sa na dvore Obecného úradu v Badíne konal už IV. ročník BADÍNSKEHO PIVNÉHO FESTIVALU. Tešiť ste sa mohli nielen z pivných súťaží v podobe pitia piva na čas, ale aj zo zapojenia žien do súťažného zápolenia.

Neveril som, že v Banskobystrickom kraji máme také zanietené, športovo zdatné a silné pivárky. Držanie 5  litrového súdka s váhou okolo 5,25 kg im nerobilo vôbec žiadny problém a dokonca by niektoré porazili aj samotných chlapov.

V tombole bolo aj tento rok 200 lístkov, z ktorých bola polovica nevýherná. Kto však obdržal lístok z druhej časti, mohol sa tešiť na krásne ceny, ktoré darovali samotné zúčastnené pivovary, obec Badín, spoločnosť SWAN a partnerské pivovary klubu. Aj keď Pivovar Steiger Vyhne a obec Veľká Lúka nemali na tomto festivale svoje zastúpenie, patrí im veľká vďaka za zapožičanie slnečníkov a pivných setov.

Keďže popularita na tomto podujatí každý rok stúpa o desiatky percent, rozhodol som sa nenechať to len na jednu obľúbenú kapelu Galaxy BB Music, ktorá je vďaka svojím bohatým skúsenostiam pre toto podujatie ako stvorená ale bol som oslovený aj kapelami Zakázaný prístup zo Šurian a predkapelou Dlhá Doba, ktorá ukázala že Rock v Banskej Bystrici je stále obľúbený.

Pre deti bolo pripravené maľovanie na tvár, kolotoč, vozenie na koníku, skákací hrad, modelári a lukostreľba.

A čo na záver? Podujatie navštívilo vyše 650 ľudí, bola tu skupina pivných nadšencov z Prahy, Brna a Ostravy, traja Poliaci z nemenovaného najväčšieho pivovaru, dvaja občania Maďarskej republiky, ktorí prechádzali našou dedinou v rámci pivnej turistiky, samotní občania našej obce a obyvatelia Slovenska v rozmedzí od Bratislavy, cez Oravu – Čadcu, Turzovku, Svrčinovec, až po ďaleký východ.

Touto cestou by som chcel poďakovať za maximálnu podporu hlavne svojej rodine, obci Badín za poskytnutie parádneho priestoru, samotným badínskym hasičom, bez ktorých by to samozrejme nešlo, sponzorom, ktorých tento rok nebolo málo – Pizza Borsalino BB, Ornth, BCF, Priekopník, Marta Selecká, Niko Trans, MV Motors autoservis s.r.o., miestnej firme Ekokanal , Kings reality a spoločnosti INTAXI za bezpečný odvoz návštevníkov na akýkoľvek smer. Ešte raz, veľká vďaka všetkým. Ak som na niekoho zabudol a stretne ma, má u mňa jedno remeselné…

Slavomír Rusiňák, foto: organizátori

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *