Bashavel uvedie svoje debutové CD do života v Robotníckom dome v Banskej Bystrici

Vo štvrtok 18. januára 2018 uvedie svoje debutové CD do života slovenská hudobná formácia Bashavel – Hoorha, v priestoroch Robotníckeho domu v Banskej Bystrici.

CD vzniklo na podnet a s podporou Hudobného fondu, ktorého zástupcovia vlani oslovili členov skupiny k dokumentovaniu originálnej tvorby, informoval o tom Róbert Ragan, člen zoskupenia.

Kapela Bashavel sa zrodila na jar v roku 2006 ako spoločný projekt popredných slovenských hudobníkov, ktorí už predtým spolupracovali v rôznych jazzových či viacžánrových formáciách. Snažia sa svojou hudobnou rečou nadviazať na ľudové tradície.

„Cimbal, klavír, bicie, kontrabas a husle vytvárajú z ľudových piesní a motívov mnohoraké nálady, farby a rytmy, ktoré sa pohybujú na rozmedzí viacerých žánrov. Od svojho vzniku skupina vystúpila na mnohých domácich i zahraničných koncertoch a festivaloch vo Francúzsku, Čechách či Poľsku,“ priblížil Ragan.

K úspešným projektom formácie patrí vytvorenie a koncertné predvedenie hudby k prvému slovenskému nemému filmu Jánošík z roku 1921, ktorú uviedla nielen doma, ale aj na festivale CinEast v Luxemburgu.

tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *