Basketbalisti Banskej Bystrice skončili v I. lige na skvelom 2. mieste

Basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica v závere sezóny poskočili v turnaji Final Four o jednu priečku vyššie a skončili v 1.lige druhí.

Nasjkôr sa Banskobystričanom podarilo prebojovať medzi najlepších 6 tímov a v ďalších bojoch dokonca medzi elitnú štvorku prvej ligy v basketbale. Z tretieho miesta nastúpili v záverečnom turnaji Final four (12-13.mája 2018) proti druhému tímu tabuľky z Považskej Bystrici. Tých porazili a dostali sa až do finále, kde však na posilnený a skvele hrajúci Lučenec nestačili. Druhé miesto je však pre obnovený klub parádny úspech.

BKM Lučenec : ŠKP BBC Banská Bystrica 91:59 (56:31)

štvrtiny: 23:11, 33:20, 9:12, 26:16, TH:10/4 – 22/12, Fauly: 22 – 12, trojky: 10 – 3

Body za Banskú Bystricu: Rendla 19, Koczjáš 10, Siládi 9, Šoltés 6, Lepáček 5, Rozim 4, Furčák 4, Šušanský 2, Švarc 0, Suriak 0, Mokroš 0, Chalupka 0.

Rozhodovali: Milan Brziak, Tomáš Lukáč, Miroslav Matejčík.

Finálový zápas 1.ligy mužov priniesol súboj medzi favoritom z Lučenca a prekvapujúcim víťazom nad Považskou Bystricou, ŠKP BBC Banská Bystrica. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď s väčšou istotou hrali na útočnej polovici ihriska. Postupne sa osmelili aj Bystričania, hlavne zásluhou Rendlu. V druhej štvrtine sa hral ofenzívny basketbal, ale Bystričanom sa už nedarilo strelecky ako v sobotňajšom zápase.

Tretia štvrtina bola vyrovnaná, hlavne na hre domácich sa prejavila nervozita. Domáci museli hrať stále naplno, lebo hráči Banskej Bystrice boli nepríjemní. V poslednej štvrtine už bolo o víťazovi rozhodnuté a obe družstvá dali šancu aj hráčom z lavičky.

O úspech družstva mužov ŠKP BBC Banská Bystrica sa zaslúžili:

Martin Švarc, Ivan Šušanský, Milan Šoltés, Daniel Furčák, Matej Siládi, Robert Rozim, Michal Suriak, Tomáš Mokroš, Jakub Lepáček, Michal Chalupka, Branislav Koczkáš, Maroš Rendla, Matej Kotorík, Juraj Hradský, Daniel Demian, Maroš Minárik.

Tréner Banskej Bystrice Jozef Lovik:

“Z pohľadu celej sezóny je druhé miesto úspechom. Vstupovali sme do prvej ligovej sezóny, aby sme obnovili družstvo mužov. Čo sa nám podarilo. Družstvo bolo poskladané so starších skúsenejších hráčov, doplnené juniormi. Toto družstvo si zaslúži pochvalu s akou zvládlo posledné zápasy, či už v skupine o 1.-6.miesto alebo na final four. My sme si v klube vybrali inú cestu ako domáci a preto som na chlapcov hrdý. Touto cestou by som chcel poďakovať aj všetkých fanúšikom a podporovateľom. Treba však uznať kvalitu Lučenca, vyhral 1.ligu úplne zaslúžene a gratulujem im k postupu do najvyššej súťaže.“

Basketbalistom gratulujeme a do ďalšej sezóny želáme ešte väčší úspech.

zdroj: ŠKP BBC Banská Bystrica

Pozri tiež

Foto: Muži opäť v dramatickom zápase zdolali Žilinu.

V odloženom stretnutí 7.kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny. ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *