Basketbalisti Banskej Bystrice víťazne v Bratislave

Muži Banskej Bystrice zvíťazili v Bratislave o bod a postúpil na „Final four“ z tretieho miesta.

BK ŠKP Štart Bratislava : ŠKP BBC Banská Bystrica 79:80 (42:42)

štvrtiny: 20:21, 22:21, 19:23, 18:15

TH:24/12 – 17/13 Fauly: 21 – 20  trojky: 7 – 9

V Bratislave sa odohrával súboj už istých finálových súperov 1.ligy mužov, zápas však naznačoval, že obom družstvám ide o veľa. Domáci Štart posilnení o extraligových hráčov Interu Bratislava (Páleník a Ondruš) nechceli nechať nič na náhodu. Hosťujúci hráči nastúpili v nižšej zostave, aj napriek tomu robili domácim hráčom veľké starosti. Hlavne Rendla a Šoltés v prvej štvrtine skórovali a Bystričania ju vyhrali 20:21.

V druhej štvrtine domáci hráči vyrovnali hru, keď sa presadzovali hlavne spod koša. Hostia sa nevyvarovali stratám, čo domáci trestali. Do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu 42:42.

V tretej štvrtine sa hosťom rozstrieľal spoza oblúka Rendla a Siládi, zhodne premenili po 2 trojky. Na strane domácich úradoval pod košom Páleník.

Do poslednej štvrtiny vstupovali hostia so 4–bodovým náskokom 61:65. Aj úvod záverečnej štvrtiny vyšiel hosťom, ktorí natiahli skóre na 12 bodov. Domáce družstvo sa spoliehalo na prevahu pod košom, čoho dôsledkom Bystričania chytali osobné chyby. Po vyfaulovaní Rendlu, Rozima a Šoltésa Bratislavčania vedomí si svojej výškovej prevahy vsadili všetko na hru pod košom. Posledné 2 minúty sa natiahli hlavne 2 oddychovými časmi na oboch stranách lavičiek. Napätie sa dalo krájať, nervozita stúpala, šťastnejší v samotnom závere boli hosťujúci hráči, ktorí si zabezpečili postup na finálový turnaj z tretieho miesta.

Body za BK ŠKP Štart Bratislava: Páleník 29, Odnoga 11, Otčenáš 11, Ondruš 10, Vojtek 8, Michálek 6, Kirchner 2, Straško 2,Kubinec 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Siládi 22, Rendla 17, Rozim 16, Šoltés 14, Koczkáš 9, Švarc 2, Šušanský 0, Suriak 0.

Rozhodovali: Turčin Marek, Fáber Bruno Sámel, Stopka Jozef

Tréner Banskej Bystrice Jozef Lovik:

Obidve družstvá už mali istý postup na finálový turnaj, rozhodovalo sa o mieste z ktorého naň postúpia. V úvode sme mali mierne navrch, ale domáci hru vyrovnali a aj preto boli všetky štvrtiny vyrovnané. Domáci posilnení o „extraligistov“ Interu Páleníka a Ondruša chceli v poslednom domácom zápase uspieť. Výšková a silová prevaha pod košom bola na ich strane. Bojovnosťou, rýchlosťou , úspešnosťou trestných hodov aj spoza trojbodového oblúka sme udržali najtesnejšie víťazstvo.“

Posledný domáci zápas odohrajú basketbalisti Banskej Bystrice v sobotu 28.4.2018 o 17:00 v hale Dukla na Štiavničkách proti víťazovi BKM Lučenec.

ŠKP BBC Banská Bystrica, foto: mp

Pozri tiež

Foto: Muži opäť v dramatickom zápase zdolali Žilinu.

V odloženom stretnutí 7.kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny. ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *