Vo svojom treťom zápase nadstavby si Banskobystričania poradili v napínavom zápase aj proti druhému bratislavskému celku a v nasledujúcom zápase s Lučencom to bude priamy súboj o prvé miesto.

Hlavný tréner Jozef Lovik na lavičke kvôli chorobe síce chýbal, no Peter Demian hnal svojich zverencov vpred a druhým polčasom, ako aj konečným víťazstvom hráči poslali svojmu trénerovi pekný podzrav a snáď aj povzbudenie na skoré uzdravenie.

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK ŠKP Štart Bratislava 79:72 (31:37)

Štvrtiny: 16:17, 15:20, 25:14, 23:21, TH:19/13 – 23/11, Fauly: 20 – 21, trojky: 6 – 7

Body za domácich: Rozim  25, Rendla 20, Šoltés, Siládi 10, Senohradský 7, Šušanský 4, Švarc 3, Nemčok, Mokroš , Suriak a Chalupka 0.

Body za hostí: Otčenáš 21, Michálek 16, Vojtek 16, Straško 9, Kirchner 8, Cerina 2, Kubinec, Dobroň, Madaj 0.

Rozhodovali: Turček Tomáš, Izák Jakub, Višniarová Kamila

Prvá liga mužov v skupine o 1. – 6. miesto pokračovala štvrtým kolom. Naši basketbalisti hostili opäť na domácej palubovke družstvo z Bratislavy. Prvá štvrtina bola vzácne vyrovnaná, úvod druhej štvrtiny nám vôbec nevychádzal podľa predstáv. Hostia celý prvý polčas umne kontrolovali hru, naši chlapci sa ukľudnili až po prestávke. Zlepšením obrannej činnosti sme zrýchlili hru do protiútoku a odskočili súperovi na 56:51. Bratislavčania sa však nevzdávali a o víťazstvo sme museli poriadne bojovať.