Big Air v Kremnici prinesie tento rok niekoľko noviniek 

Na kremnickom Štefánikovom námestí sa bude už po jedenásty raz skákať. V dňoch 9. a 10. februára sa tu uskutoční 11. ročník akcie Big Air v meste. Prvýkrát bude podujatie zaradené do oficiálnej série pretekov FIS Race.

Organizátori športovo-zábavného festivalu pripravujú v týchto dňoch pre divákov a jazdcov dvojdňový program a tiež niekoľko noviniek. Občianske združenie FRST Crew Kremnica pripravuje vylepšenia, ktoré zvýšia komfort všetkých zúčastnených. Podľa možností snehových podmienok sa rozrastie detská zóna, bohatšie bude i gastro a pripravený nový streetový setup pre súťažné exhibície, ale aj voľné jazdenie nadšencov jibbingu.

„Vďaka sekciám freeskiingu a snowboardingu Slovenskej lyžiarskej asociácie bude Big Air v meste 2018 prvýkrát zaradený do oficiálnej série pretekov FIS Race. Mladí talentovaní jazdci z celej Európy tak budú mať možnosť v Kremnici zbierať body potrebné pre účasť na Európskom pohári FIS,“

uviedol organizátor Ondrej Horváth.

V piatok 9. februára budú na programe tréningy, exhibície, koncerty na námestí i súťaž na jibbingových prekážkach. Večer sa v kine Akropola uskutoční súťažný kvíz s tematikou akčných športov a warm-up párty. Jedenásty ročník Big Air v meste tradične vyvrcholí sobotným večerným finále.

zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Jubilejný Stefe Big Air v Kremnici zmení námestie na nepoznanie

Centrum Kremnice bude počas nastávajúceho víkendu (10.-12.2.) žiť 10. ročníkom podujatia Stefe Big Air v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *