Brezno získalo peniaze na projekt občianskych hliadok, potrvá tri roky 

Aktuálne žije v horehronskej metropole približne 2000 príslušníkov marginalizovanej rómskej komunity, čo predstavuje asi desať percent celkovej populácie Brezna. Samospráva jej dlhodobo venuje zvýšenú pozornosť vo forme rôznych projektov a aj preto ešte vlani podala žiadosť o nenávratný finančný príspevok v rámci výzvy z operačného programu Ľudské zdroje.

„Hlavným cieľom bola podpora komplexného poskytovania miestnej občianskej poriadkovej služby v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít. Žiadosť na realizáciu projektu s názvom Občianska poriadková služba v meste Brezno bola podporená, pričom sme získali nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 143.000 eur,“

uviedla mestská projektová manažérka Milada Medveďová. Po výberovom konaní mesto zamestnalo šesť členov občianskej hliadky, ktorí sú organizačne zaradení pod Mestskú políciu (MsP) Brezno. Ich pracovnou náplňou je monitorovanie a zaistenie bezpečnosti detí hlavne počas ich presunu do a zo školy, dohliadanie na ochranu verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním, upozorňovanie na protispoločenskú činnosť a protiprávne konanie páchateľov, nahlasovanie nelegálnych skládok, predchádzanie vzniku konfliktov v rámci komunity či asistencia a pomoc hliadkam MsP a štátnej polície, rovnako dohliadanie nad verejným poriadkom predovšetkým počas vyplácania dávok v hmotnej núdzi alebo asistencia terénnym sociálnym pracovníkom.
Ako informoval magistrát, celý projekt spolufinancovaný z prostriedkov EÚ a štátneho rozpočtu potrvá tri roky.

tasr

Pozri tiež

Nábrežie Hrona v Brezne je o čosi atraktívnejšie, pribudlo petangové ihrisko

Populárna spoločenská hra z Francúzska petang si našla svoje miesto aj na Horehroní. Vďaka citlivému …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *