Foto : Bubble Day 2018 a jeho odkaz v bublinách

Bubble Day v Banskej Bystrici už piatykrát splnil svoje očakávania. 

Spontánny nápad dvoch priateľov sa zrodil v hlavách Jara Dodoka a Lucie Randovej, ktorí chceli vyčariť úsmev na tvárach a zároveň darovať ľuďom pocit, že aj maličkosti dokážu veľké veci, z nich sa vieme tešiť. S týmto cieľom vznikol aj prvý bublinkový projekt, ktorý sa postaral o dobrú náladu už niekoľkým tisíckam ľudí či deťom, či dospelým. Projekt, azda jediný, na ktorom spolupracuje približne stovka dobrovoľníkov z mnohých miest. Projekt, ku ktorému položili ruku k dielu a postarali sa o príjemnú atmosféru okolo seba. Bubble Day sa vďaka nim stal už piatykrát podujatím, na ktorom nechýbalo nadšenie, radosť a úsmev šíriaci sa na všetky strany i v Banskej Bystrici. Komunitné centrum Fončorda v spolupráci s občianskymi združeniami Erika Karová a SPOSA BB sa už vyše mesiaca pripravovali na tento deň a záhrada v Komunitnom centre sa premenila na veľkú bublinkovú oázu rodinnej pohody.

Neopakovateľný deň, ktorý ponúkal možnosť vytvoriť si vlastný originálny bublifuk v bublinkovom laboratóriu, kde sa zapojili i rodičia samotní a spolu s deťmi vytvárali naozaj krásne diela. Následne sa priania v bublinkách sa šírili ponad dav a utekali sa skryť kamsi do ďaleka. Niektorí skúšali svoje zručnosti vo fúkaní maxi bublín, iní si vyrábali antistresové balóniky z recyklovateľného materiálu. Možnosť vytvoriť si vlastný náramok priateľstva a ešte väčšia radosť z toho, ho darovať bola ďalším dôvodom na úsmev. Výroba modelovacieho slizu, maľovanie obrázkov alebo veselé motívy bubliniek na tvárach sa stali zážitkom všetkých, ktorí si dokážu ceniť obyčajné maličkosti. Batoľatá sa „kúpali“ v bazéniku so suchými bublinkami, prechádzali sa a pomasírovali nôžky na bublinkovom chodníku. V bubli laboratóriu sa dokonca mohol hrať tenis s bublinkami, ktoré smečoval originálny domáci bubli vynález. Dospeláci oddychovali v bubble eko , exteriéovej komunitnej obývačke a užívali si pohľad na šťastné deťúrence v tieni slnečníkovej paletovej zóny.

Bubble Day spestril pekný program, o ktorý sa postarali a vystúpili s tanečno-pohybovým predstavením „Nežijeme v bubline“ deti z detských domovov i naši bystrickí mladí parkouristi, prekonávajúci gravitáciu. Krásnou bodkou, doslova pohladením na duši bolo spevácke vystúpenie mladého banskobystrického umelca Mateja Bartka. ktorý mal vo svojom repertoári známe piesne od Desmodu, Adama Ďuricu a nechýbala ani deťmi obľúbená pieseň o poštárovi. Komunitný stôl ponúkal osvieženie vo forme limonáda a domácich bublanín.

Rok 2018 niesol Bubble day na Slovensku špeciálnu myšlienku, ktorou sú „farby miest“ – možnosť ako spoločne bublinami vytvoriť farebný odkaz svojho mesta. Bubliny dokážu nakresliť tie najkrajšie obrázky práve spoločne. Nádherne sa všetci zabavili a vyšantili a vďaka bublinám sa opäť raz aspoň na pár hodín zastavil čas. V našej galérii nájdete aj fotografie z Handlovej, kde si Bubble day užili priamo na námestí aj so zástupcami mesta.

er, foto mp

 

Pozri tiež

Foto: Bubble Day 2019

Napriek kolísavému počasiu, ktoré sa v piatok (23.8.) počas podujatia Bubble Day poriadne zabávalo, podujatie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *