Bystričania nenašli recept na Poprad ani v poslednom zápase

Obhajcovia titulu neskončili v základnej časti nakoniec prví ani druhí, ale až štvrtí po zaváhaniach v posledných dvoch zápasoch.

V play-off si zahrajú proti Košiciam. Nové Zámky si víťazstvom v Nitre spravili generálku na play-off, v ktorom nastúpia práve proti víťazovi základnej časti. Liptáci v Žiline získali po predĺžení len bod a definitívne budú bojovať o záchranu. Trenčín aj Zvolen bodovali naplno a preskočili Banskobystričanov. Zvolen si z druhej pozície zahrá v play-off proti Žiline a Trenčín proti Popradu.

Dvojice play-off:

• Nitra – Nové Zámky
  • Zvolen – Žilina
  • Trenčín – Poprad
  • Banská Bystrica – Košice

V úvode zápasu zlyhala technika a tak si hymnu dospievali fanúšikovia v Banskej Bystrici sami: https://www.youtube.com/watch?v=nbXP2wCEYSc

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Góly: 44. Hohmann (Skalický, Hrnka), 46. Bortňák (T. Surový, Delisle), 56. Faille (Pretnar, Brittain) – 13. Petrán (Matúš Paločko), 27. Heizer (Buc, Matúš Paločko), 31. Abdul (Bondra, Matej Paločko), 56. Hvila (König, M. Nagy). Rozhodovali: Kalina, J. Konc – M. Korba, Bogdaň, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2649 divákov

Banská Bystrica: Lassila (31. Lukáš) – Delisle, Gélinas, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Pretnar, J. Brejčák, Trecapelli – Asselin, Faille, Skalický – Hrnka, T. Surový, Bortňák – Brittain, Bubela, Hohman – Kabáč, Češík, Gabor

Poprad: Ivanov – König, D. Brejčák, Fabian, Petrán, Davydov, Bdžoch – Svitana, M. Nagy, Hvila – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, Bondra – Ježek, Koky

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, prvá vážnejšia príležitosť sa naskytla domácim až v siedmej minúte, ale teč Hrnku sa neujal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred gólmanom Lassilom Abdul, ale miesto puku skončil v bránke on sám. Následne Bystričan Pretnar dostal puk za Ivanova, no ten ho ešte stihol na čiare zachytiť, čo potvrdil i videorozhodca. Poprad ťažil hneď z prvej presilovky, od modrej sa presadil tvrdou strelou do vinkla Petrán. Banskobystričania si v závere tretiny vytvorili mierny tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

V strednom dejstve mali sprvu ‚barani‘ početnú výhodu, ale dve strely od modrej Ivanovovi problém nenarobili. Ako sa má hrať presilovka ukázali znovu ‚kamzíci‘. Najprv v nej však čelili úniku Skalického, ktorý sa nepresadil, no potom predviedli peknú kombinačnú akciu, Buc sa neulakomil na koncovku, prihral voľnému Heizerovi a ten nemal problém poslať puk do odkrytej bránky – 0:2. Znížiť mohol v polovici zápasu po buly Bortňák, sám pred gólmanom hostí však stroskotal. A prišiel trest. Abdul si totiž pekne narazil puk s Bondrom a peknou strelou z medzikružia vyhnal Lassilu z bránky. Putoval do nej Lukáš. Bystričania pritvrdili, na ľade i mimo neho sa viackrát iskrilo, no podstatné bolo, že stav sa už nemenil, hoci najbližšie ku gólu mal Skalický, ale pálil do žŕdky.

Tretiu tretinu začali domáci náporom a podarilo sa im znížiť. Po strele Skalického z uhla sa v bránkovisku presadil Hohmann a zadovku Surového zužitkoval pred bránkou pohotový Bortňák – 2:3. Poprad sa bránil, ale v 49. minúte predviedol peknú útočnú akciu so šancou Nagya. Ocitol sa sám pri pravej žrdi, no puk za Lukáša nedostal. Vyrovnanie mal potom na hokejke Hohmann. Zakončoval bez prípravy z dvoch metrov, Ivanov aj so šťastím zasahoval. V 56. minúte to vyzeralo pre hostí priaznivo. Z brejku zvýšili náskok, keď si vysoký puk spracoval pred odkrytou svätyňou Lukáša Hvila a poslal ho medzi žrde. Prešlo iba 16 sekúnd a Bystričania opäť znížili na rozdiel gólu. Strelu Pretnara od modrej tečoval totiž účinne Faille – 3:4. V závere si zobral domáci kouč oddychový čas, jeho zverenci hrali v šestici bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo, najbližšie mal k tomu iba aktívny Skalický.