Byty na Severnej, ktoré boli určené pre mladé rodiny, sa už predávajú

Nájomné byty na Severnej ulici boli určené pre mladé rodiny, ktoré by si inak lepšie bývanie nemohli dovoliť. Netrvalo dlho a nájomné byty sa už predávajú.

Pre mladé rodiny, ktoré by si inak nemohli dovoliť lepšie bývanie. Taký bol zámer, no už samotné prideľovanie bytov bolo ostro kritizované. Podmienky na pridelenie bytu boli takéto:

 • Pracovná zmluva na dobu neurčitú (aspoň jeden z manželov, resp. partnerov)
 • Potvrdenie o výške príjmu min. za posledné 3 mesiace (v prípade SZČO daňové priznanie min. za rok 2013)
 • Uchádzač nesmie vlastniť nehnuteľnosť na bývanie (čestné vyhlásenie)
 • Veková hranica uchádzača do 35 rokov
 • Administratívny poplatok 12€ (za spracovanie žiadosti a overenie pravdivosti)
 • V prípade rovnosti splnenia podmienok viacerých uchádzačov, rozhodne výška prvého ponúknutého nájmu pre BPM s.r.o. (prednostné právo)

Ľudia sa o týchto podmienkach dozvedeli neskoro a navyše neštandardne bol tento oznam uverejnený ako inzerát v nemenovanom týždenníku. 21 uchádzačov splnilo všetky podmienky a ostatní aspoň 4 alebo 3. Pri splnení troch podmienok by to znamenalo obísť podmienku nevlastnenia inej nehnuteľnosti, alebo nedokladovanie príjmu, či vek vyšší ako 35 rokov.

Nedávno sa objavil zaujímavý inzerát. Minimálne jeden z bytov v zrekonštruovanom objekte sa predával za neuveriteľných 95.000€ + 33.000€ za nábytok a spotrebiče. Prečítajte si ako si mladá rodina, ktorá si nemôže dovoliť drahé bývanie, dokáže zaplatiť napríklad sedačku na mieru, Led-podsvietenie stropu, plávajúce podlahy a ďalšie maličkosti. To všetko len za 33.000€. Ako super sa máme v Banskej Bystrici, keď už aj rodina s nie najlepšou finančnou situáciou si môže dovoliť zariadenie bytu (nájomného) za milión Slovenských korún (33.000€). Otázkou však je:

Ako je možné, že nájomné byty, ktoré mesto stáli viac ako 1,5 milóna eur sa teraz predávajú?    

Ako? Jednoducho. Inzerát bol vymazaný po tom ako si ho „niekto“ všimol. Čo poviete na to, keby ste prišli k bytu za lacný nájom a potom ho predali za 95.000€? Dobrý obchod, nie? Medzi časom išla cena bytu len na 90.000€. Čakáme na odpoveď od kompetentných. Ak sa byty predávajú, znamená to, že si ich najskôr vlastníci museli kúpiť od mesta. Aj Vás určite bude zaujímať za koľko.

mp

Znenie inzerátu:

Predaj nadštandardného 3-izbového bytu, 68m2. Banská Bystrica – širšie centrum, OV, 7/9.p., tehla, nový výťah, pivnica. VŠETKO NOVÉ!

Nami ponúkaný byt má 3 izby, kuchyňu, kúpeľňu, WC, 3 veľké balkóny a 1 latkovú pivnicu.
Interiér bytu bol navrhnutý bytovou architektkou. Tá sa svojej práce chopila bravúrne, čo sa odráža v zosúladenom rozložení nábytku na mieru, vo využití každého priestoru, v kvalitných materiáloch a príjemnej farebnej kompozícii. V celom byte sú plastové okná so sieťkou proti hmyzu, plávajúce podlahy, vo vstupe, kúpeľni a WC je dlažba. Bonbónikom sú LED diódy, v ktorých má majiteľ vášeň, a nájdete ich ako podsvietenie stropu alebo obrazu. V celom byte nenájdete voľne uložené rozvody. Všetko bolo dopredu premyslené.

Byt sa predáva kompletne zariadený.
Vo vstupe sa nachádza veľká skriňa so zrkadlovými dverami a mnoho malých skriniek s úložným priestorom. Vstupné dvere sú bezpečnostné -5 bodové a protipožiarne. Kuchynská linka je robená na mieru, ktorej súčasťou je sklokeramický sporák , digestor, plus je pripravený vývod na umývačku riadu. V cene je aj chladnička s mrazničkou, s 10 ročnou zárukou, a mikrovlnná rúra. Na všetky spotrebiče sú záručné listy a všetky spotrebiče sú kvalitných značiek. Používané boli 2 mesiace. V obývačke nájdete sedačku robenú na mieru, stolík, obývačkovú zostavu s TV, jedálenský stôl so stoličkami. Manželská posteľ v spálni je s úložným priestorom, pozdĺž celej steny je veľká stavaná skriňa. V tretej izbe je posteľ, skriňová zostava, vstavaná skriňa. V kúpeľni je vaňa, umývadlo, skrinka, práčka. WC je samostatné, nachádza sa tam skrinka s meračmi, ktoré sú na diaľkové ovládanie s Vašich mobilných zariadení.

Orientácia bytu je na východ.

Byt sa nachádza v bytovom dome, ktorý bol po betónovú kostru rozobraný a na novo postavený. Je zateplený s peknou fasádou. Výhodou je, že dom je ako novostavba, ale nemá vlastnosti novostavby (bez domáhania sa statických problémov). Celý bytový dom je pod drobnohľadom kamier, ktoré sú napojené na mestskú políciu. V dome je nový výťah, plastové okná, nové stupačky. Vstup do domu je bezbariérový a pre kočíky s mamičkami. Vstup do bytov je oddelený od schodištia a výťahu protipožiarnymi dverami.

Za domom sa nachádzajú malé potraviny, škôlka v blízkosti škola. Hneď pri dome je nové detské a futbalové ihrisko a blízko domu sa nachádza nové fitness centrum . Dostatok miesta na parkovanie.

Výhody:
– byt je pripravený na nasťahovanie sa
– výhľad na zeleň
– tichá lokalita
– bezpečné bývanie
– dobrá dostupnosť

mp

5 komentárov

  • Je to nehoráznosť!!!
   Teraz je byt inzerovaný na bazos.sk, cez realitku, predtým bol však inzerovaný súkromnou osobou a to pani Antoniou. Kompetentní by mali okamžite sa popozerať v registri, či pani Antonia nie je tou osobou, ktorej bol byt pridelený, prípadne zistiť podľa fotografií, kto je nájomníkom tohoto bytu a okamžite vypovedť zmluvu.

 1. Ale ved inzerent je pani Kohútová, stará známa kšeftárka v Bystrici 🙂 To su vsetko stare korytnacky co sa drzia vdaka konexiam na meste. Dajte tomu par rokov a vsetci tito boľševici skončia 🙂

 2. Ja mám žiadosť na meste 6 rokov mne nik z mesta nič neponúkol (asi preto že mám 49 dcera 6 a priateľka 34rokou a to robíme pre mesto).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *