FOTO: Obľúbený festival City fest zožal opäť veľký úspech

V sobotu 4. augusta sa v Parku Š. Moysesa v Žiari nad Hronom uskutočnil ďalší ročník obľúbeného hudobného festivalu City fest.

Hudobný festival sa každý rok teší veľkému záujmu nielen zo strany Žiarčanov, ale do parku prichádzajú aj obyvatelia okolitých obcí a miest. Aj tento rok praskal festival vo švíkoch, napriek horúcemu počasiu.

Tohtoročnými novinkami bolo obsadenie kapiel zo žánrov, ktoré po minulé roky vynechávali. Ako spomenul Janko Kulich producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra, chceli, aby bol City fest pre všetkých a nielen prehliadkou komerčných hviezd, čo sa im aj podarilo.

Na festivale zaznela aj metalová hudba, kontrétne legendárna česká skupina Turbo. Nechýbali ani ďalšie dve hviezdy: Hip hopový objav – raperka Sima, ktorá koncertuje so žiarskou DJkou Sofiou Fabovou a najžiadanejšie hviezdy nekomerčnej scény, skupina Korben Dallas. Domácu scénu zastúpili Peter Karovič a Adam Baran & The Outsiders.

Medzi hlavné hviezdy festivalu patrili nitrianska skupina Desmod a  nesporne skupina Horkýže Slíže, ktorá sa do Žiaru vrátila po dvoch rokoch a obe zožali veľký úspech.  

 Záver festivalu po polnoci patril punkovej stálici Slobodná Európa.

Podujatím sprevádzal Janko Kulich. Festival bol už tradične doplnený o zábavné atrakcie pre deti a dospelých.  Nechýbali stánky s občerstvením – gastro zóna, ktorá bola mimo festivalovej lúky a na zóna s nápojmi pod pódiom. 

Veľkou podporou festivalu bola aj tento rok spoločnosť BCF s.r.o., ktorá zabezpečila kompletné služby pripojenia na elektriku.  

zč, MSKC Žiar nad Hronom, foto: ek

Pozri tiež

V sobotu sa chystá najväčšie hudobné podujatie regiónu

V sobotu 4. augusta sa v Parku Š. Moysesa uskutoční ďalší ročník obľúbeného hudobného festivalu City fest. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *