Foto: Deň kreatívcov 2018 na Fončorde

Ako bolo? Kreatívne, neformálne, medzigeneračne, inkluzívne … 

V Komunitnom centre Fončorda je takmer každý deň výnimočný.

Stretávajú sa tu skvelí šikovní ľudia, ktorí majú otvorené srdce a myseľ plnú dobrých nápadov. Inšpiráciou je sám život a podeliť sa dobrovoľnícky o zručnosti je pre nich radosťou. O tom, že talentov máme v Banskej Bystrici i na rozdávanie, sme sa presvedčili na už tradičnom podujatí v piatok 11.5.2018, ktoré neodmysliteľne patrí k banskobystrickému sídlisku Fončorda – Dni kreatívcov.

Keďže i počasie je verným fanúšikom, návštevníci strávili krásne popoludnie v komunitnej záhrade. Desiatka dobrovoľníkov pripravila program, ktorý zamestnal ruky a vyčaril radosť na tvárach detí i dospelých. Maľovalo sa na biele kamene, čarovalo s farbami pri výrobe mandál, šili sa voňavé vrecúška, majstrovali lapače zlých snov z vlny. Kto nevedel, ten sa naučil skladať zvieratká technikou origami. Dievčatá si nenechali ujsť príležitosť, zvečniť ornamenty na tele henou.

Nezabudlo sa ani na Deň matiek, malí tvorivci vyrábali pod dohľadom zručných seniorov drevené lopáriky do kuchyne a zhotovili originálne tašky pre mamičky.  Veď čo môže byť cennejšie,  ako vlastnoručne vyrobený darček z lásky?

A keďže sme ohľaduplní aj k životnému prostrediu, nechýbala ani eko dielňa s poradňou o recyklovaní, zero waste /bezodpadovom životnom štýle/ a možnosť vyrobiť si vrecúška na uskladnenie potravín. O našich hostí bolo dobre postarané, život si osladili ovocnými limonádami, cukrovou vatou a pukancami, ako bonus si každý odnášal úsmev v duši.

Pretože kreatívci fantáziou nešetria, tvorivosť rozvíjajú a o svoje umenie sa štedro delia s inými.

Poďakovanie patrí všetkým organizátorom dobrovoľníkom a partnerom v spolupráci /členom oz SPOSA BB, AkSen- aktívny senior o.z., OZ ERIKA KAROVA, OZ Tvorivé Slovensko, OZ TCP, OZ KOMPAS- centrum rozvoja, OZ SANARE, Sokratov inštitút, OR Fončorda, CVČ Havranské, Priekopník, bystrica24.sk  /. Ďakujeme za finančnú podporu Mestu Banská Bystrica z rozpočtu VMČ č.4 a oz BBOS z projektu „Podaj ďalej!“

 

Silvia Žabková, foto: ek

 

Pozri tiež

Foto: Sídlisko Fončorda zaplnili kreatívci

Každý človek je vraj tvor tvorivý. Máme „TO“ všetci v sebe, len nie každý to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *