Dobrovoľníci sa zapoja do akcie Za krajšie mesto

Počas najbližších víkendov prebehne v meste pod Urpínom už tradičné jarné upratovanie pod názvom „Za krajšie mesto“. To dnes odštartoval aj primátor Ján Nosko s jeho najbližším tímom a zamestnancami mestského úradu čistením okolia malej železničnej stanice a serpentín na Urpín.

„Myslím si, že ľudia by sa mali starať o svoje okolie a každý obyvateľ mesta by mal mať pozitívny vzťah k miestu, kde žije. Som veľmi rád, že aj zamestnanci úradu prijali moju výzvu a zapojili sa. Verím, že nie je posledná,“ povedal pre Priekopník primátor Ján Nosko.

Zelená hliadka BB sa rozhodla osloviť ďalšie neziskové organizácie, zapojiť sa do akcie a pomôcť vyčistiť zanedbané verejné priestory v meste. Spolu s občianskymi združeniami EnviroFutureBanskobystrický okrášľovací spolok a s dobrovoľníkmi z programu SocialErasmus vyčistia v sobotu 21. marca dominantu mesta, vrch Urpín. Akcia začína o 13. hodine stretnutím pri malej železničnej stanici. Počas ďalších víkendov sa presunú do Sásovej, Radvane a do Podlavíc.

„Nielen Zelená hliadka BB, ale aj mnohé ďalšie organizácie a dobrovoľníci sa dlhodobo snažia zlepšiť mesto v ktorom žijeme. Je preto úplne prirodzené, že sme sa rozhodli vedeniu mesta podať pomocnú ruku pri takejto pozitívnej aktivite. Som rád, že sa k nám pridávajú ďalšie organizácie a dobrovoľníci a dúfam, že aj takýmto spôsobom budeme motivovať Banskobystričanov, aby s nami bojovali za krajšie mesto,“ vysvetlil Peter Fehér, zakladateľ Zelenej hliadky BB.

Vďaka dobrovoľníkom a sponzorom organizátori zaistili všetko potrebné vrátane ochranných pomôcok a občerstvenia. Mesto Banská Bystrica sa postará o odvoz vyzbieraného odpadu.

Aktivitu dobrovoľníckych organizácií ocenil aj viceprimátor Jakub Gajdošík: „Je veľmi potešujúce, že aj takouto formou dochádza k prepájaniu dobrovoľníckych aktivít s aktivitami samosprávy. Všetkým nám predsa ide o to, aby sa nám tu žilo dobre.“

Pokiaľ máte chuť sa zapojiť aj vy tu je kalendár brigád:

  1. Urpín po Hvezdáreň na Vartovke – sobota 21. 3., 13:00, malá železničná stanica
  2. Kostiviarska „podchody“ pri škvarovom ihrisku – sobota 28. 3., 13:00, zastávka MHD „Sásová – ihrisko“
  3. Rakytovce – Lom – sobota 11. 4., 13:00, stretnutie pri malej železničnej stanici – zaistená doprava mikrobusom
  4. Podlavické výmole – sobota 18. 4., 13:00, zastávka Rooseveltova nemocnica

(pef)

 

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *