Druhá verejná diskusia k župným voľbám – štyria kandidáti aj dokument o živote v Banskobystrickom kraji

V stredu 20. septembra sa v banskobystrickej Záhrade uskutoční druhá verejná diskusia s kandidátmi na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Na prvej diskusii, ktorá sa konala 9. augusta v Záhrade CNK, mali občania možnosť stretnúť sa diskutovať s ôsmimi kandidátmi. Tentoraz sú do diskusie pozvaní štyria najsilnejší kandidáti podľa posledného prieskumu agentúry Focus – prednosta Mestského úradu v Brezne Martin Juhaniak, poslanec Národnej rady SR Martin Klus, podnikateľ Ján Lunter a riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev. Hovoriť budú o svojom volebnom programe, voľbách, motivácii stať sa županom a o všetkom, čo zaujíma ich potenciálnych voličov.

Diskusia sa uskutoční v stredu 20. septembra o 17.30 hod. v Centre nezávislej kultúry Záhrada v Banskej Bystrici. Diskusiu moderuje Csilla Droppová.

Po skončení diskusie si jej účastníci môžu pozrieť dokument o živote v Banskobystrickom kraji, ktorý počas tohto leta v dedinách a mestách kraja nakrúcali aktivisti z platformy Nie v našom meste, a ktorý oficiálne odovzdajú aj kandidátom na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).  Asi 50-minútový dokument vznikol v rámci projektu (Ne)tárajštreka.

Verejné diskusie s kandidátmi na predsedu BBSK organizuje platforma NIE V NAŠOM MESTE v rámci kampane #spolujenasviac.

O post predsedu kraja sa bude 4. novembra v nadchádzajúcich jednokolových voľbách uchádzať v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK)  ďalších trinásť kandidátov – nezávislí kandidáti bývalý primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor,  primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, starosta obce Mýtna Pavel Greksa, poslanec MsZ v Banskej Bystrici Igor Kašper. Jednotlivé strany zastupujú kandidáti Alena Pivovarčiová (Nový Parlament), poslanec MsZ vo Zvolene Miroslav Gálik (Národ a spravodlivosť), Michal Kantor (Strana zelených Slovenska), podpredseda Strany rómskej koalície Vojtech Kökény, Viliam Baňák (Jednota ľavicová strana Slovenska), Jozef Sásik (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku), Zdenek Očovan (Politická strana NAJ) a predseda Strany moderného Slovenska Milan Urbáni a súčasný predseda Marian Kotleba (Kotleba – ĽSNS)

zdroj:  Martina Strmeňová, ek, foto: MS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *