Tak to vyzeralo na hracej ploche v zápase II.ligy MFK Dukla - MŠK Žilina juniori , ktorý nakoniec vhrali domáci 2:1, tesne po odpískaní pokutového kopu. Foto: Samo Teľúch

Dukla polčas vyučovala, v druhom chýbali sily

Na pozápasovej tlačovej besede  IV. kola druhej futbalovej ligy MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina juniori, sa tréneri Norbert Gula z kolektívu Žiliny a domáci Dušan Tóth zhodli, že zápas mal dobrú kvalitu a ani rozmoknutý terén neubral na futbalovej hodnote súboja. Podľa oboch podali mužstvá kvalitné výkony, nechýbalo herné nasadenie a každé mužstvo v zápase chvíľku ťahalo pílku. V podstate obaja hovorili pravdu.

Keď dal Lukáš Laksik po centrovanej lopte z pravej strany vedúci gól MFK Dukla a potom o 13 minút sám poslal majstrovský center na kopačky Viktora Tótha, aby ten gólom roztlieskal početné publikum, bolo na Štiavničkách 2:0 pre domácich a chlapci v červenom oblečení vyučovali mladých futbalistov zo Žiliny učebnicovým futbalovým akciám.

Napríklad  po trase  Gabriel Snitka – Saša Savič – Viktor Tóth či viacerých centrovaných loptách Petra Kollátiho divák skandoval Bááánska Bystrica! Bystrica do toho!… Očakával hlavne ďalšie góly v sieti žilinského 19 ročného brankára Samuela Petráša.

Nestalo sa, lebo napríklad krásna strela Ľubomíra Willwébra skončila na ľavej tyči mladého ochrancu brány juniorov Žiliny a podaktoré iné aktivity ostali zaknihované iba konštatovaním, že až na necelých 10 minút mal futbal v I. polčase napriek rozmočenému trávniku, hlavne zo strany MFK Dukla slušnú ligovú fazónu.

Mladý celok žlto – zelených, v ktorého základnej zostave nastúpilo až 8, v minulom roku ešte prvoligových dorastencov (Petráš, Majdan, Moško, Kopas, Chríbik, Bichakhchyan, Rusnák, Ďuriš) vedel technicky loptu spracovať, ale pre brankára Adama Krejčího sa do gólových pozícií nedostával.

Obrana Dukly hrala celý zápas veľmi spoľahlivo. Z tej v dresoch Žiliny najviac vynikal na poste stopéra iba sedemnásťročný Tomáš Nemčík, ktorý hrou zatienil aj reprezentanta Slovenskej republiky v mládežníckych kategóriách, Róberta Poliovku. Najsvetlejším momentom tohto hráča bolo športové gesto, ktorým sa pred publikom zdvihnutím ruky priznal, že lopta za postrannú čiaru išla od jeho nohy, povedal to aj rozhodcom a tak tí museli svoj chybný verdikt opraviť. Diváci za také gesto tlieskali  Poliovkovi aj rozhodcom.

Po zmene strán už v 46. minúte vyskúšala Žilina ľahkou loptou ostražitosť Krejčího a málo kto z vyše 1 300 prítomných divákov čakal, že Šošoni zavelili takým úvodom do druhopolčasovej aktivity. Aj preto, lebo domácim hráčom ubúdali na ťažkom teréne sily. Žilina hrala väčšiu časť druhej 45 minútovky na polovici Dukly, ale vďaka výborne organizovanej pozičnej hre  zverencov Dušana Tótha si jej mladí futbalisti gólové príležitosti nevypracovali.

Ani striedania zo strany domácich ich hru neoživili aj keď trestný kop Prikryla a vtipne technickým spôsobom kopnutá lopta zoči – voči brankárovi Žiliny Tawandom Tapiwom Muchayom roztlieskali publikum. Žilina diktovala tempo do 86. minúty, kedy dala gól z pokutového kopu, ktorý odpískal rozhodca Andrej Chromý za faul Prikryla na jedného z útočníkov v súboji o loptu v 16 –ke a Prikrylovi ukázal aj žltú karu. Potom ešte v 91. minúte, lebo zápas pokračoval nastaveným časom, vystrašil kapitán Adam Kopas strelou spoza šestnástky nie len Krejčího, ale aj banskobystrické futbalové publikum.

Štatistiky zo zápasu:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina B 2:1 (2:0)

Góly: 8. Laksík, 21. V. Tóth – 86. Polievka (z11m). Rozhodoval: Chromý. ŽK: Muchaya, Prikryl – M. Rusnák, Kryla. Diváci: 1362.

Zostavy:

MFK Dukla: Krejčí – Starší, Kupčík, Prikryl, J. Tóth –  Willwéber ( od 81. min. Žilinec), Snitka – Savič ( od 71. min. Tawanda Tapiwa Muchaya), V. Tóth, Kolláti – Laksík ( od  63. min. Migaľa)

MŠK Žilina juniori: Petráš – Majdan, Moško, Nemčík, Tevzadze – M. Rusnákod 76. min. Kovaľ), Kopas, Chríbik, D. Ďuriš (od. 70.min. Krela) – Bichakhchyan ( od 57. min. Jankauskas), Polievka

V sobotu 18. augusta 2018 pocestuje k druholigovému zápasu MFK Dukla na futbalový trávnik vedúceho mužstva súťaže BFC Komárno.

Po štvrtom kole II. ligy tabuľku vedú BFC Komárno 10 bodov, 2. FK Skalica 10 bodov,…4. MFK Dukla Banská Bystrica 7. bodov….16. Lokomotíva Košice 0 bodov.