Erika Karová: Keď primátor rozhoduje za iných…

BLOG

Vážim si primátora nášho mesta. Je to človek, ktorého zvolil najväčší počet ľudí v meste. Mal by byť morálnou autoritou, človekom, ktorý stojí na čele nás všetkých. Rozhoduje o dôležitých veciach, ktoré majú na nás ostatných dopad. Verím v to, že primátor Banskej Bystrice takto rozhoduje a že myslí hlavne na ľudí.

Preto ma prekvapuje, že niekedy rozhoduje aj vo veciach, o ktorých by mali rozhodovať iní. Pri všetkej úcte k pánovi primátorovi, v minulých týždňoch ma zarazila jeho nadmerná aktivita, ktorá súvisela s naším projektom. V meste už dlhodobo podporujeme finančne, ale aj materiálne mnohé športy. Atlétov, chodcov, plavcov, florbalistov, futsalistov, cyklistov… ale aj charitu, ľudí v núdzi či chorých. Robíme to nezištne, našej firme sa darí a navyše nás pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú, baví.

Preto sme spolu s ľuďmi, ktorí mi v našich aktivitách pomáhajú, chceli otvoriť nové centrum voľného času. V športových kluboch máme veľa detí a ich rodičia nám povedali, že by takéto centrum privítali. Lenže ak chcete takéto niečo otvoriť, potrebujete povolenie od samosprávy mesta, no a my sme ho, na naše veľké prekvapenie nedostali.

Keby len to, že nedostali, nám ho zatrhol samotný primátor, aj keď do tejto veci nemal vôbec zasahovať. Rozhodovať mali členovia príslušnej komisie. Nám ale prišiel list podpísaný samotným primátorom a v ňom stálo: Na území mesta Banská Bystrica pôsobí desať kvalitných centier voľného času, čo v súčasnosti postačuje pokryť záujem detí a rodičov o voľnočasové aktivity.

Nič viac, žiaden argument, žiadne analýzy, nič. Len táto jedna veta nehodná primátora.

Verím, že to bol omyl, že pán primátor nemal dobrý deň, keď odpisoval na našu žiadosť, že nestratil nadhľad a že myslí na malých Bystričanov. Tí totiž o to naše 11-te centrum voľného času majú záujem. A veľký.

Autor:

Volám sa Erika Karová. Žijem v Banskej Bystrici, spolu so svojou rodinou, manželom a dvoma deťmi. Mám tu množstvo priateľov a známych. Momentálne pôsobím aj ako poslankyňa MsZ v Banskej Bystrici. V živote som nedostala nič zadarmo. Spolu s mojím manželom sa nám podarilo naplniť svoje ciele a založiť vlastnú a môžem povedať, že teraz už úspešnú spoločnosť, ktorá patrí k najväčším energetickým spoločnostiam na trhu. Práca ktorú robím ma napĺňa a prináša do môjho života radosť. Čo ma ale trápi, je systém fungovania mesta, či samosprávy a chcem zmenu. Neriešia sa problémy obyvateľov ako by mali, nefunguje transparentné prideľovanie dotácií na podujatia v našom kraji, organizuje sa málo akcií pre deti, seniorov a ľudí v núdzi. Okrajové časti mesta a obce sa neriešia, alebo riešia len minimálne. Viem o čom píšem. Aktívne sa totiž zapájam, organizujem a podporujem športové a kultúrne podujatia a charitatívne projekty.

Pozri tiež

Banská Bystrica – Krok za krokom

V meste pod Urpínom sa chystá 2. októbra 2021  netradičné podujatie športového charakteru, spojené s vyjadrením vzťahu …

Jeden komentár

  1. Hlavne že 10 centier (o tolkych ani neviem, nemá na začiatku septembra priestor zobrať ani jedno dieťa,tak neviem ako postačujuce sú….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *