Florbal: Ostrava Cup Junior 2017 – priemerová účasť Banskej Bystrice v dvoch kategóriach

Florbalový klub Banská Bystrica, už pod novým názvom FBK BCF Dukla Banská Bystrica, reprezentoval naše mesto na medzinárodnom turnaji v Ostrave. Pre všetkých hráčov, trénerov, ale aj pre rodičov to bol veľký zážitok.

„V Ostrave sme sa predstavili v kategóriách mladšie žiačky a dorastenci“, uviedol tréner Zdenko Babík.

Mladšie žiačky mali náročný program. V skupine odohrali 4 zápasy v krátkom časovom slede. Nezvládli však rozhodujúci zápas s Ostravou (3:5) o postup do semifinále a tak nemali šancu už zabojovať o medaile.

Dorastenci išli hlavne zbierať skúsenosti a zmerať si sily s českými družstvami. Ich zostava bola oklieštená, čo ich stálo aj lepší výsledok.  Na poslednú chviľu ich káder doplnili naše dve staršie žiačky. Konečný výsledok zodpovedá aktuálnej výkonnosti a nepodarilo sa im postúpiť do 1/8 finále.

„Musím uznať, že organizátori zvládli turnaj výborne. Odohrali sme kvalitné zápasy a či my tréneri, hráči, ale aj rodičia, máme veľkú florbalovú skúsenosť. Mladšie žiačky mali smolu v rozhodujúcom zápase. Ak by sme ho zvládli, medailu by sme určite získali. Musíme to brať športovo a úspech si musíme vydrieť. Na turnaji prehrali dievčatá nešťastne aj v skupine. Dva zápasy sa skončili s rozdielom jediného gólu. Najlepší zápas odohrali proti Vítkoviciam, čo je v Čechách florbalový veľkoklub. Dievčatá sa super naladili a vyhecovali. Súpera sme neskutočne prekvapili svojou bojovnosťou a vyhrali 6:4. Pre mňa odohrali najlepší zápas, aký som v ich podaní videl. Pre klub je to veľký skalp. U dorastencov to už bolo náročnejšie, nakoľko všetky družstvá nastupovali s troma kompletnými päťkami. Zápasy sa rozhodovali niekedy v druhých tretinách, kde sme pri nízkom počte hráčov ťažko konkurovali českým družstvám“, zhrnul priebeh turnaja tréner Babík.

„Bol to super turnaj, páčila sa mi organizácia, haly a celé to prebiehalo bez problémov. Turnaj sme si užili. Dievčatá zahrali výborné, vyrovnané zápasy aj proti českým súperkám, na čo som veľmi hrdá. Mrzí ma ten posledný zápas, pretože tím Ostravy sme mohli bez problémov poraziť. Aj napriek tomu celkovo hodnotím naše vystúpenie za veľmi pozitívne a verím, že o rok podáme ešte lepší výkon a odnesieme si z turnaja medailu“, povedala trénerka Martinková.

lk, foto: FBK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Historický prvý majstrovský titul vo florbale pre Banskú Bystricu

Podarilo sa to družstvu FBK BCF Dukla Banská Bystrica v kategórií mladšie žiačky. Florbalový klub …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *