Foto: 1. Majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou

V sobotu sa vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici konali prvé oficiálne M SR (Majstrovstvá Slovenskej republiky) v hádzaní nožom a sekerou.

Sprievodná súťaž v lukostreľbe nebola jediným spestrením podujatia, ktoré prenieslo účastníkov aj návštevníkov do inej doby. Prvé majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou možno hneď nazvať medzinárodnými, pretože sa ich zúčastnili aj súťažiaci z Čiech a jeden zo súťažiacich pochádzal z krajiny kde sa hovorí ruským jazykom. Vo Vlkanovej sa zastavilo aj množstvo cyklistov, ktorí sa rozhodli pre trať z Iliaša do Vlkanovej, či opačným smerom. Mnohých podujatie natoľko zaujalo, že na ňom zostali.

Súčasťou podujatia boli tradičné vrhačské disciplíny, ale aj súťaže zamerané na inštinktívne hádzanie (NO -SPIN). Súťaže vychádzajú z oficiálnych európskych pravidiel. Na priebeh súťaže dozerali organizátori zo Slovenska v spolupráci s rozhodcami z W-clubu, ktorý združuje záujemcov o westernové zručnosti v Čechách a na Morave – vrátane profesionálov v hádzaní nožom a sekerou, ktorí získali mnoho ocenení na európskych súťažiach.

Boli pripravené aj súťaže pre deti, tombola a organizátori vybavili aj perfektné počasie. Verme, že o rok sa majstrovstvá zopakujú a skvelé podujatie si získa ešte viac záujemcov. Vodácky tábor Geronimo zažil sobotu ako z Divokého západu.

Výsledky:

Hod nožom

Muži:

1.Milan Novák – Čejen (ČR) 2.Miroslav Seckář – Cornel (ČR) 3. Josef Smékal – Pepé (ČR)

Ženy:

1. Ivana Karlíková – Čertule (ČR) 2. Magdaléna Karlíková – Squida (ČR) 3. Lada Olbortová – Venus (ČR)

Hod sekerou

Muži:

1.Miroslav Seckář – Cornel (ČR) 2. Milan Novák – Čejen (ČR) 3. Vladimír Sembol – Cambi (ČR)

Ženy:

1. Ivana Karlíková – Čertule (ČR) 2. Renata Velecká – Koča (ČR) 3. Lada Olbortová – Venus (ČR)

Hod nožom – No Spin (inštinktívne hádzanie bez rotácie noža) 1. Branislav Kohút – Brain (Slovensko) 2. Milan Fogaš – Trench (ČR) 3. Šaman“ (Slovensko)

Celkovo sa zúčastnilo 21 súťažiacich, z toho 5 žien. 12 súťažiacich z ČR, 8 zo Slovenska, 1 z Ruska.

mp, Braňo Kohút

Pozri tiež

Pozvánka : Zimný Astrovlak

Jedinečný astrovlak vyrazí na svoju prvú zimnú jazdu. A vy máte opäť možnosť vychutnať si magickú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *