Foto: 360. Radvanský jarmok v obrazoch

Jarmok, ktorý má už s Radvaňou len málo spoločné, no napriek tomu sa aj v novodobej ére teší obrovskému záujmu, je za nami aj tento rok. Vďaka organizátorom začal opäť dýchať tradíciami a láka každým rokom viac a viac návštevníkov z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

360. jubilejný Radvanský jarmok bol v roku 2017 výnimočný najmä návštevou jedného z potomkov rodu Radvanských, Antona Radvanského aj s jeho rodinou z Francúzska. Ten bol aj pri slávnostnom otváraní v piatok o 17.00 hod. V Banskej Bystrici sa jarmok stáva v posledných rokoch doslova slávnosťou, veľký dôraz sa kladie na bohatý kultúrny program, tradície a remeslá. A ľudia sem opäť chodia zo široka, ďaleka. Radvanský jarmok opäť prekročil hranice regiónu a počas niekoľkých dní sa v meste vystriedajú tisícky návštevníkov.

Folklórne súbory, spevácke zbory, hudobné skupiny, divadlá, tradičné remeslá s ukážkami, mnoho hostí zo zahraničia (Francúzsko, Mexiko, Litva, Rumunsko, Poľsko, Fínsko, Česko, či Maďarsko), stovky stánkov s občerstvením, medovinou, burčiakom, tradičnými výrobkami, kolotoče a predovšetkým tisícky ľudí. To všetko a omnoho viac priniesol 360. Radvanský jarmok.

Napokon atmosféru si každý z Vás určite vychutnal po svojom. Pre tých, čo sa na jarmok nedostali tu máme fotogalériu.

mp

 

Pozri tiež

Reprezentatívny zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska

Súčasťou Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska je už aj drotárstvo, fujara trombita, modranská majolika, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *