Foto: 360. Radvanský jarmok v obrazoch

Jarmok, ktorý má už s Radvaňou len málo spoločné, no napriek tomu sa aj v novodobej ére teší obrovskému záujmu, je za nami aj tento rok. Vďaka organizátorom začal opäť dýchať tradíciami a láka každým rokom viac a viac návštevníkov z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

360. jubilejný Radvanský jarmok bol v roku 2017 výnimočný najmä návštevou jedného z potomkov rodu Radvanských, Antona Radvanského aj s jeho rodinou z Francúzska. Ten bol aj pri slávnostnom otváraní v piatok o 17.00 hod. V Banskej Bystrici sa jarmok stáva v posledných rokoch doslova slávnosťou, veľký dôraz sa kladie na bohatý kultúrny program, tradície a remeslá. A ľudia sem opäť chodia zo široka, ďaleka. Radvanský jarmok opäť prekročil hranice regiónu a počas niekoľkých dní sa v meste vystriedajú tisícky návštevníkov.

Folklórne súbory, spevácke zbory, hudobné skupiny, divadlá, tradičné remeslá s ukážkami, mnoho hostí zo zahraničia (Francúzsko, Mexiko, Litva, Rumunsko, Poľsko, Fínsko, Česko, či Maďarsko), stovky stánkov s občerstvením, medovinou, burčiakom, tradičnými výrobkami, kolotoče a predovšetkým tisícky ľudí. To všetko a omnoho viac priniesol 360. Radvanský jarmok.

Napokon atmosféru si každý z Vás určite vychutnal po svojom. Pre tých, čo sa na jarmok nedostali tu máme fotogalériu.

mp

 

Pozri tiež

Foto: Radvanský jarmok sa opäť stáva vychýreným široko-ďaleko

Radvanský jarmok bol tento rok mimoriadne dynamický a vytiahol do ulíc tisíce a tisíce ľudí. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *