Foto: Aj seniori sa vedia na Fašiangy zabaviť

V Zariadení pre seniorov Jeseň na Fončorde sa stretávajú seniori v Dennom centre Pohoda. Rozhodli sa, že si pripomenú Fašiangy a pripravili si preto krátky program.

V pondelok 12. februára sme zavítali do suterénu zariadenia pre seniorov Jeseň, ktoré okrem iného skrýva priestory, kde sa stretávajú stále aktívni členovia DC Pohoda. Hoci v skromných podmienkach, o to veselšie a úprimnejšie sa medzi sebou zvyknú baviť. Tí tvorivejší si pre svojich priateľov a priateľky pripravili fašiangové vystúpenie a symbolicky pochovali aj basu.

Medzi účinkujúcimi bola ja pani, ktorá onedlho oslávi 90 rokov, no povedali by ste jej aspoň o 20 menej. Slovom, spevom a hrou na ústnej harmonike si na Fončorde spríjemnili pondelkové popoludnie a pokračovali pri občerstvení. Veselé príhody, vtipy a niečo o plánoch do budúcna. Možno sa zdá, že seniori už len spomínajú, no nie je to tak. Preberajú aj súčasnosť a zaujíma ich dianie okolo seba. Trochu ich trápi, že tento rok ubudlo sýkoriek, ktoré radi prikrmovali. Uvidíme, čo dobré si seniori v Jeseni pripravia nabudúce.

mp

 

Pozri tiež

Verejná prezentácia revitalizácie vnútrobloku Tulská – Moskovská

Po verejnej prezentácii revitalizácie vnútrobloku v Sásovej, pozýva vedenie mesta na predstavenie podobného projektu na Fončorde. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *