Foto: Banská Bystrica oslávila hokejový titul na námestí

Pred začiatkom hokejovej sezóny 2017/18 v Banskej Bystrici bola obhajoba titulu snom a takmer nesplniteľným cieľom.

Počas základnej časti sa na prvom mieste striedalo viacero tímov a v konečnom zúčtovaní bolo prvých 5 tímov približne na rovnakej úrovni, o poradí rozhodli až posledné dve kolá, v ktorých si prvenstvo vybojovala Nitra a obhajcom titulu z Banskej Bystrici sa ušla „až“ štvrtá pozícia.

Obhajoba bola ťažšia ako prvý titul

Play-off bolo oveľa náročnejšie aj keď súperi „Baranov“ sa porúčali už po piatich (Košice), resp. štyroch (Nitra) zápasoch. Do finále, aké Slovensko už dávno nezažilo sa prebojoval po úspechu bažiaci Trenčín, ktorý sa len zázrakom v minulej sezóne zachránil v najvyššej lige. Záchrana však Trenčín neskutočne vzpružila a tím dlho kraľoval na čele tabuľky. Vo finále však prišli tri facky od úradujúceho Majstra, ktorý bol len zápas od druhého titulu. Trenčania však dokázali neskutočne zabojovať a zdramatizovali finále až natoľko, že tiež dokázali vyhrať tri zápasy po sebe a tak o víťazovi sezóny 2017/18 rozhodol siedmy zápas v Trenčíne. Keď už sa zdalo, že Bystričania sú zlomení a opäť dostali úvodný gól, prišiel senzačný obrat. Dvoma rýchlymi gólmi „Barani“ otočili nepriaznivý stav a dostali sa „na koňa“. Trenčania ostali zaskočení a rozbehnutí Banskobystričania už len pridávali gól po góle až kým nebolo jasné, že sen sa opäť stane skutočnosťou a titul po roku putuje znova do mesta pod Urpínom.

Na oslavu majstrovského titulu prišli pred svojich fanúšikov hokejisti Banskej Bystrice aj napriek daždivému počasiu a všetci to spolu parádne oslávili. Banskobystrické Námestie SNP najskôr rozohnila skupina Metalinda. Z Dolnej sa v sprievode vďačných priaznivcov hokeja blížil na námestie autobus plný Majstrov. Namiesto hokejok mali hráči v rukách šampanské a tí ktorí sú otcami, si vzali na oslavy aj svoje ratolesti.

Šampanské tieklo opäť

Sprchu šampanským si teraz namiesto primátora odniesli otec a syn Kovaľovci, ktorí sa veľkou mierou pričinili o úspechy klubu. Zatiaľ čo hráčom takpovediac „padla“, tréner Vladimír Országh pocestuje ešte na Majstrovstvá sveta v Dánsku, kde sa pokúsi slovenskej reprezentácii napraviť nie veľmi potešujúce výsledky z posledných rokov. Obhajoba titulu bola náročná, no na zdvihnutie víťazného pohára sily úspešnému trénerovi ostali a za vďačného skandovania publika ho nad hlavou udržal poriadne dlho. Országh sa poďakoval všetkým, ktorý pri klube stáli v dobrých i tých horších časoch a titul patrí práve nim, pretože hokej sa hrá pre ľudí, dodal na záver.

Z rúk primátora Banskej Bystrice Jána Noska prevzal obrovský puk kapitán tímu Tomáš Surový a mesto hokejistom pridalo aj pamätný list, ale aj niečo naviac. Keďže pred rokom primátor schytal parádnu sprchu šampanským od hráčov, fľašou ktorú mal v rukách poriadne zatriasol a prúdom víťazného šampanského tentokrát osprchoval Majstrov on.

Splnený sen malej Horehronky Kiarky

Oslavy pokračovali víťaznými chorálmi a autogramiádou, či fotením sa s pohárom Vladimíra Dzurillu. Svojho malého sna sa dočkala aj veľmi sympatická a verná fanúšička brankára Jana Lukáša. Malá Kiarka sa s ním konečne mohla stretnúť osobne a okrem fotky pri podpisovaní sa s ním odfotila aj pri vytúženej trofeji. Usmievavý a dobrosrdečný brankár malej fanúšičke dokonca sľúbil, že príde aj na návštevu, na ktorú ho nesmelo zlatučká Horehronka pozvala.

Dvojnásobným Majstrom gratulujeme a neostáva nič iné, len si želať: Do tretice všetko dobré!!!

mp

 

Pozri tiež

Foto: Banskobystričania doma víťazne

V 20. kole najvyššej slovenskej hokejovej ligy sa majster z Banskej Bystrice potrápil po prehre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *