Foto: Deň obce Horné Pršany

Hoci išlo len o druhý ročník Dňa obce v jej novodobých dejinách, oslavný deň vyzeral ako dlhodobá tradícia.

Horné Pršany si pripomínajú 610. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Počas dňa obce si niečo z jej histórie mohli pozrieť návštevníci na dobových fotografiách. Domáci si pri pohľade na ne samozrejme mohli zaspomínať, pozrieť sa na svojich rodičov, či prarodičov, na to ako sa kedysi hral futbal, ako sa oslavovalo, ako sa pracovalo, ale i na mnohé iné momenty zo života v obci vysoko nad Banskou Bystricou.

Počas bohatého kultúrneho programu sa v miestnom Kultúrnom dome predstavili DFS Matičiarik, FS Javory a Liesky z Badína, Pršianska koleda a hudba, FS Partizán a Ženská spevácka skupina Trnki. Okrem toho čakali na všetkých miestne špeciality a pre deti bol pripravený retiazkový kolotoč, či skákací hrad.

Pršancov prišiel pozdraviť aj čestný predseda Miestneho odboru Matice Slovenskej, známy choreograf a dlhoročný kultúrno-osvetový pracovník, Igor Kovačovič. Deň obce Horné Pršany prilákal aj cezpoľných a Kultúrny dom i pohostinstvá boli veru plné. To svedčí o výbornej organizácii a tak sme zvedaví, čo si Pršanci pripravia o rok, pretože latku si dali poriadne vysoko.

mp

Pozri tiež

Rozhovor s podnikateľkou Erika Karolovou

Už takmer rok je náš život výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Museli sme si zvyknúť na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *