Foto: Deň otvorených dverí vo VŠC Dukla Banská Bystrica

Vo VŠC Dukla Banská Bystrica sa v piatok 8.9.2017 otvorili všetky dvere dokorán. Deň otvorených dverí VŠC Dukla bol obohatený jedinečným priateľským futbalovým zápasom Internacionálov Dukla Banská Bystrica proti Dukle Praha.

V prvej časti boli na štadióne SNP na Štiavničkách športovci Dukly, ktorí prezentovali jednotlivé športy, pričom niektoré zo športov bolo možné si priamo na mieste vyskúšať. Popoludní, krátko po tretej hodine sa začal už spomínaný zápas. V ňom sa predstavili legendy československého futbalu, ktoré v minulosti reprezentovali nielen svoje kluby, ale veľká časť z nich nastúpila aj v medzištátnych stretnutiach.

Štadión na Štavničkách v Banskej Bystrici bol po rokoch opäť svedkom duelu medzi dvoma Duklami, ktoré majú dodnes dobré a priateľské vzťahy. Nielen Dukla Praha bola v československej najvyššej futbalovej lige úspešným tímom. Dukla Banská Bystrica v tejto lige statočne zastupovala slovenské tímy.

Na trávniku diváci mohli zahliadnuť mená ako Kunzo, Kocián, Diňa, Semeník, Penksa, Greško, Berger, Fiala, Štambacher a ďalších. Ďalšie známe osobnosti bolo možné zahliadnuť medzi divákmi. Spomeňme napríklad Ladislava Borbélyho známeho svojimi nenapodobiteľnými komentármi, no málokto vie, že za Duklu Banská Bystrica dal v sezóne 1978/79 aj gól, ktorý bol zároveň jeho jediným gólom v lige.

V prestávke počas zápasu sa na štadióne prezentovali malí chodci z BCF DuklaBanská Bystrica pod vedením legendárneho trénera Juraja Benčíka. Bol to práve on, kto priviedol k historickému Olympijskému zlatu v chôdzi na 20km ďalšiu legendu slovenskej atletiky – Jozefa Pribilinca. Predstavili sa aj malí bojovníci z Moravčík fight tímu, ktorí predviedli svoje umenie.

Zápas sa napokon skončil víťazstvom domácich, ale skvelé zážitky si odnášali z jedinečného stretnutia všetci hráči i diváci. Hoci skalných fanúšikov za posledné roky Dukle ubudlo, tí najverenejší prišli svoju červenobielu Dukličku povzbudiť aj v tomto zápase. Hral sa netradične dvakrát 35 minút.

Dukla Banská Bystrica – Dukla Praha 3:2 (1:0)

Góly: Medveď, Bochnovič, Kunzo ml. – Bittengel, Koloušek

Rozhodovali: Bomba – Samotný, Jekkel

mp

Pozri tiež

Odsúdený R. Petluš opäť vypovedal na súde, priviedli ho v reťaziach

Pred senát Okresného súdu (OS) v Banskej Bystrici sas po viac ako troch rokoch postavil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *