Foto: Galavečer svetových muzikálov v meste pod Urpínom

Mesto pod Urpínom  sa vo štvrtok 23. novembra prenieslo do muzikálového sveta.  Robotnícky dom navštívili muzikálové hviezdy a priniesli neskutočné umelecké výkony.

Výročný koncert slovenskej muzikálovej špičky v jedinečnom a jedinom koncerte – Môj MUZIKÁLOVÝ SVET v Banskej Bystrici rozjasal celú sálu.  Pod taktovkou herca, speváka a režiséra Igora Šimega,  ktorý bol hostiteľom galavečera slovenských populárnych hviezd oceňovaných a účinkujúcich aj v zahraničí, bol večer neopakovateľný.

Na pódiu sa striedali muzikálové divy, prvá vystúpila banskobystrická speváčka Soňa Kopčanová, ktorá priniesla čarovnú atmosféru. S každým interpretom sa publikum presunulo do iného muzikálu. Mária Olejníková si zaspievala duet s Igorom Šimegom a kulisu im robili dievčatá z tanečnej školy Janette Fáberovej. A ako podotkol Igor Šimeg „najkrajšej tanečnej školy v Banskej Bystrici“. Petra Sabová zaspievala svoj francúzsky šansón a publikum s úžasom počúvalo prenikavé tóny. Dvojica, Ján Jamrich, ktorý zatancoval a Ján Gonda, ktorý zahral na akordeón, predviedli premiérové vystúpenie.

Medzi účinkujúcimi nechýbal najobsadzovanejší herec, spevák a dabingový herec Peter Makranský či charizmatický herec a spevák Juraj Bača, známy z tv seriálov Komisár Rex a Búrlivé víno.

Igor Šimeg si zaspieval, ako ho nazval, s najmladším kolegom  spevákom, hudobníkom, multiinštrumentalistom a skladateľom  – kapelníkom nitrianskej funky kapely Sematam, Marekom Kutnárom. Nechýbali piesne od Karola Duchoňa a rôznych interpretov a zaznela aj  obľúbená „Jaj, Zuzka, Zuzička…“, ktorú si zaspievalo aj publikum.

Veľký aplauz si odniesla aj momentálne najobsadzovanejšia herečka a speváčka svetových muzikálov Mirka Partlová.

Čerešničkou na torte bolo vystúpenie  opernej a muzikálovej divy  Sisy  Sklovskej, ktorá si ako darček pre hostiteľa Igora Šimega pripravila excelentnú pieseň. Publikum burácalo a nadšená speváčka neskrývala nadšenie.

Na konci všetci poďakovali hostiteľovi a zároveň jubilantovi Igorovi Šimegovi,  ako všetci prezradili, každého čosi spája s týmto skvelým hercom, spevákom a režisérom. Banská Bystrica žila kultúrou a už teraz sa tešíme na ďalšie.

ek

Pozri tiež

Pozvánka na galavečer hviezd svetových muzikálov – Môj Muzikálový Svet

Mesto pod Urpínom  sa vo štvrtok 23. novembra prenesie do Muzikálového sveta. Do Robotníckeho domu zavítajú …

Jeden komentár

  1. Ďakujem zo srdca za túto skvelú sumarizáciu, podporu aj informáciu. Ďakujem nieln za seba a tento jeden článok, ale tiež za podstatnú časť obyvateľov banskobystričanov, ktorí sa k mnohým informáciám, vzhľadom na poplatnosť iných médií aj mediálnych plátkov, dostávajú veľmi zriedka k často dôležitým informáciám.

    Ďakujem aj za podporu kultúry, ktorá v našom meste ťahá stále za kratší a kratší koniec a verím pevne, že sa tento stav čoskoro zharmonizuje a vyváži k spokojnosti všetkých obyvateľov a návštevnkov Banskej Bystrice.

    Vďaka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *