17. februára padlo v športovej hale Športového Gymnázia v Banskej Bystrici niekoľko osobných rekordov.

X. ročník podujatia Banskobystrická hala 2017 priniesol skvelé výkony. Chodcov prišiel povzbudiť aj Matej Tóth, olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km. Riaditeľom pretekov bol Roman Benčík a vedúcim rozhodcom jeho otec a legendárny tréner chodcov Juraj Benčík. Technickým riaditeľom bol Zdenko Babík.

Viacerí atléti si vylepšili nové osobné rekordy a tak sa nešetrilo ani pochvalami po pretekoch. Roman Benčík ocenil výkony jednotlivých súťažiacich a zvlášť pochválil Daniela Kováča, najmä za vylepšenie techniky. Na Majstrovstvách Slovenska bol práve kvôli technike diskvalifikovaný ako víťaz krátko po ukončení pretekov.

Banskú Bystricu na pretekoch zastupovali najmä tímy Dukla Banská Bystrica a BCF Dukla Banská Bystrica. Medzi žiakmi a žiačkami boli víťazmi členovia atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica Antónia Pribulová a Tomáš Horný, v kategóriách žien a mužov zvíťazili Lucia Čubaňová a Dominik Černý z Dukly Banská Bystrica. Medzi dorastencami si svoj sen „vyšliapavajú“ skvelými výkonmi Patrik Nemčok z BCF DUKLA BB a Alan Hamžič z ŠOGNR, ktorý túto kategóriu pred svojim o tri roky mladším súperom vyhral.

Ak by výkony tých najlepších gradovali, mohli by sme sa dočkať účasti aj na najbližších Majstrovstvách Európy. Držíme palce.

Výsledky mítingu v atletickej chôdzi. Športová hala ŠG v Banskej Bystrici, 17.02.2017