FOTO: Jarná cena Dukly

V sobotu 14. apríla sa v Banskej Bystrici konala Jarná cena Dukly v disciplínach moderného päťboja.

Súťaž odštartovala na plavárni Štiavničky, kde 70 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách absolvovalo plaveckú časť.

Následne sa pretekári presunuli nad futbalové ihriská areálu Dukly na Štiavničkách, kde prebehla najprv streľba kategórie U15, v zápätí odbehali svoje trate mládežnícke kategórie a nasledoval beh spojený so streľbou pre kategórie U17 a starších.

Po vyhlásení výsledkov kategórií, kde nieje súčasťou súťaže šerm sa presunuli aktéri záverečnej disciplíny na halu Dukla, aby absolvovali šermiarske súboje na tri zásahy.

Úvodné kolo Slovenského pohára sa úspešne odohralo za slnečného počasia v znamení dobrej nálady a pekných športových výkonov. Organizátormi podujatia boli Slovenský zväz moderného päťboja, VŠC Dukla BB a ŠK Raja.

Podujatie bolo zároveň aj výbornou skúsenosťou pre mladých športovcov, keď mali možnosť byť svedkami Fair-play v behu na 800m dievčat do 10 rokov. Počas preteku vedúca pretekárka spadla a zatiaľ čo všetky ostatné dievčatá pokračovali ďalej, jedno z dievčat sa rozhodlo obetovať svoj dobrý výkon na úkor pomoci svojej súperke. To neostalo bez povšimnutia rozhodcov, ktorí toto športové, no zároveň ľudské gesto ocenili špeciálnou cenou. Šport opäť raz dokázal, že ľudí zbližuje, vytvára priateľstvá a upevňuje zdravie.

Kompletné výsledky nájdete tu: Jarná cena Dukly 2018 – výsledky

lk, foto: mp

Pozri tiež

V Liptovskom Mikuláši si preberali trofeje víťazi Slovenského pohára v modernom päťboji

Dňa 1. decembra sa v Route 66 v Liptovskom Mikuláši zišli najúspešnejší pretekári, pretekárky a ich tréneri v rámci Slovenského …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *