Foto: Krasokorčuľovanie v Banskej Bystrici

Nádherný a náročný šport. V meste športu si našiel svoje miesto a potešením je, že vyrastá nová mladá generácia nádejných krasokorčuliarov.

Priblížime si ako sa krasokorčuliarom z Banskej Bystrice darilo na Majstrovstvách Slovenska 2017 a pozrieme sa aj do zákulisia, kde sa tvrdo trénuje. A okrem toho je krasokorčuľovanie dobre známe aj fanúšikom hokeja. Cez prestávky majú možnosť vidieť malé ukážky tohto nádherného športu. Na záver si teda nezabudnite pozrieť fotogalériu z tréningu, ale aj z vystúpení počas hokejových zápasov HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Krasokorčuliari KK Iskra Banská Bystrica na Majstrovstvách Slovenska 2017

Súťaže krasokorčuliarov vyvrcholili Majstrovstvami Slovenska, ktoré organizoval Slovenský krasokorčuliarsky zväz a na ktoré sa svojimi výbornými výkonmi počas sezóny 2016/2017 kvalifikovali aj korčuliarky klubu KK Iskra Banská Bystrica.

Počas prvého marcového víkendu sa v Novom Meste nad Váhom konali  Majstrovstvá  Slovenska mladšieho žiactva a Nádejí.  V silnej konkurencii si za 3.miesto v kategórií Nádeje 7 odniesla bronzovú medailu Alexandra Rumanovská. V kategórií Nádeje 8 sa na peknom 7. mieste umiestnila Ema Hollá.

Krasokorčuliarsky klub KK Iskra mal svoje zastúpenie aj na  Majstrovstvách Slovenska juniorov a staršieho žiactva, ktoré sa konali v Košiciach, kde si krásne 7. miesto vykorčuľovala Vladimíra Messerschmidtová a na 14.mieste sa umiestnila Viktória Šabová. Naše korčuliarky sa v konkurencii najlepších korčuliarov z celého Slovenska nestratili, úspešne reprezentovali klub a mesto Banská Bystrica, za čo im ďakujeme.

Vďaka všetkým našim súťažiacim sa klub KK Iskra vrátil po dlhšom čase na 10. miesto v Pohári klubov v sezóne 2016/2017 z celkovo 28 registrovaných klubov.

Záujem o krasokorčuľovanie stúpa

V aktuálnej sezóne sa podarilo zvýšiť členskú základňu na 28 aktívnych členov, čo dokazuje záujem u detí aj o tento šport. Pre širokú verejnosť od detí až po dospelých organizuje Klub KK Iskra každoročne „kurz korčuľovania“ kde sa prívrženci tohto športu môžu naučiť správnu techniku korčuľovania a zlepšiť si svoje pohybové schopnosti.

Od začiatku roka 2017 bol spoločnosťou MBB a.s. spoplatnený prenájom ľadovej plochy pre krasokorčuliarov. Zástupcovia klubu KK Iskra prezentovali na 15. zasadnutí MsZ, že bez finančnej podpory zo strany mesta Banská Bystrica hrozí zánik krasokorčuľovania v meste. Po viacerých jednaniach s vedením mesta a predložení návrhov a požadovaných dokumentov sa nakoniec riešenie našlo a tak sa z krasokorčuľovania budeme môcť tešiť v Banskej Bystrici naďalej. Vedenie klubu verí, že aj v ďalších sezónach vďaka podpore zo strany mesta, rodičov a tvrdému tréningu budeme gratulovať našim krasokorčuliarom z pod Urpína k výborným výsledkom.

A teraz sa už pozrime ako deti a mládež trénujú a vystupujú:

mp

 

Pozri tiež

Z majstrovstiev SR Nádejí a mladšieho žiactva medaila pre KK Iskra Banská Bystrica

Víkend 3.- 4. 3.2018 sa stal pre klub KK Iskra opäť jedinečný. Konali sa Majstrovstvá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *