Foto: Mladí chodci Banskej Bystrici víťazne v Dudinciach

Okrem najlepšieho tohtoročného svetového výkonu roka v podaní Mateja Tótha na Dudinskej 50-ke padli aj ďalšie rekordy a zaujímavé výkony.

Výborné výkony zaznamenali aj mladší účastníci v kategóriách na 5 km, 3 km a 1 km.

Medzi dorastenkami si na 5 km vybojovala pekné 5. miesto Lucia Rusková z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, na 3 km medzi staršími žiakmi dominoval talentovaný Patrik Nemčok rovnako z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, ktorý je aj aktuálnym majstrom Slovenska.

Banskobystričania boli najlepší aj na 1 km mladších žiakov, keď prvý skončil Jakub Bátovský z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica len 10 sekúnd pred Filipom Krestiankom z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica.

Na 1 km medzi mladšími žiačkami bola najlepšou Banskobystričankou Henrieta Pastoreková z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, ktorá skončila štvrtá a na tej istej trati si 4 z prvých piatich miest medzi chlapcami z prípravky odniesli Šimon Bátovský (1. miesto) z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica, Lukáš Rosenbaum (2. miesto), Richard Zámečník (4.miesto) a Samuel Libiak (5.miesto), všetci z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica.

Prípravke dievčat jasne dominovala ďalšia Banskobystričanka Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla Banská Bystrica) a pekné 4. miesto pridala Nina Knoppová z rovnakého klubu.

Dudinská 50 – tka bola zároveň aj majstrovstvami Stredoslovenského atletického zväzu pre mládežnícke kategórie, čo prinieslo ŠK BCF Dukla BB ďalšie majstrovské tituly a pódiové umiestnenia. Stredoslovenskými majstrami sa stali Patrik Nemčok a Kristína Zámečníková. O strieborné medaily sa postarali Michal Duda, Michaela Beličková, Filip Krestianko, Lukáš Rosenbaum a Nina Knoppová. Bronzové medaily vybojovali Richard Pastorek, Henrieta Pastoreková a Simona Stachová.

Na Dudínskej 50-ke okrem spomínaných výsledkov padlo neuveriteľné množstvo osobných rekordov a veľmi potešujúce je, že medzi štartujúcimi bola početná základňa v detských a žiackych kategóriách. Najväčší slovenský športový klub venujúci sa chôdzi ŠK BCF DUKLA BANSKÁ BYSTRICA mal na podujatí až 35 mladých pretekárov. Slovensko má v tomto športe nádejnú budúcnosť, či sa dočkáme podobných výsledkov aké dosiahol Jozef Pribilinec, Pavol Blažek, či fenomenálny Matej Tóth ukáže pevná vôľa, odhodlanie, vytrvalosť a tvrdý tréning mladých športovcov.

Prišla, vyskúšala a zvíťazila

Nielen mládež a Matej Tóth potešili Banskú Bystricu. Mária Czaková z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica svoj prvý štart na Dudínskej 50-ke premenila nielen na víťazstvo, ale postarala sa o nový slovenský rekord ako aj o rekord mítingu.

mp

 

Pozri tiež

V litovskom Alytuse slovenský výkon roka Czakovej a pódiové umiestnenia mládežníkov ŠK BCF Dukla BB

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa konal 19. mája 2019 v litovskom Alytuse …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *