FOTO: Naučme deti športovať, 4. ročník lámal rekordy

Celé rodiny s deťmi prišli v nedeľu (17.6.) do areálu ZŠ Golianova v Banskej Bystrici, aby si vyskúšali rôzne športy. A to nie hocijako, ale pod taktovkou špičkových športovcov. Aj tento fakt bol veľkým lákadlom nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Športové hviezdy a niekoľko športových organizácií sa spojilo, aby sa športoviská zaplnili a deti si mohli nájsť svoju cestu k športu. Najväčšia vďaka patrí hlavnému organizátorovi Pavlovi Holekovi, ktorý opäť dokázal pritiahnuť aj banskobystrických hokejistov. V horúcom slnečnom počasí prišli potešiť deti a podporiť dobrú vec hokejisti – Majstri Slovenska Tomáš Surový, Patrik Lamper, Matej Češík a odchádzajúci úspešný tréner majstrov Vladimír Országh. Prekvapením bol aj majstrovský pohár Vladimíra Dzurillu, ktorý si Banskobystričania vybojovali druhýkrát po sebe.

Malí futbalisti si mohli vyskúšať svoje strelecké schopnosti proti bývalému brankárovi Dukly Banská Bystrica Petrovi Borošovi a ukázať svoju šikovnosť ďalším hráčom Dukly Norbertovi Gyömbérovi a Martinovi Poljovkovi. Pri biatlonovej streľbe nechýbali reprezentantky SR Paulína Fialková a Janka Gereková a o kúsok vedľa deťom asistoval pri simulovaných skokoch na lyžiach Martin Švagerko.

Deti viedli aj ďalší lyžiari a medzi atraktívne športy určite patria aj tie bojové. Malých bojovníkov a bojovníčky pár minút „trénovali“ thaiboxeri z tímu Vladimíra „Draculu“ Moravčíka. Na „Golianke“ boli aj ďalší športovci, zastúpenie mala atletika, bedminton, tenis, basketbal, gymnastika, cyklistika aj motošport či karate. Že športovať sa dá od detstva až po seniorský vek dokázal svojou prítomnosťou i niekoľkonásobný majster sveta v seniorskej atletike Vladimír Výbošťok. Pod vedením riaditeľa VŠC Dukla Romana Benčíka sa na akcii objavili mnohí športovci, ktorí sú pre deti a mládež tým najlepším príkladom. Nechýbal ani legendárny tréner úspešných atlétov Juraj Benčík, olympionička a kondičná trénerka Martina Jašicová Halinárová, ktorí asistovali pri atletickej škôlke ŠK BCF DUKLA BB.

Organizátorom sa podarilo vybaviť aj počasie a podujatie vyvrcholilo krátko pred jednou hodinou popoludní poďakovaním sa všetkým partnerom a sponzorom. Veľká vďaka patrila aj tým, ktorí prispeli nemalou sumou na pomoc handicapovaným deťom z OZ PONS a OZ Nožička. Suma, ktorú im na symbolickom šeku odovzdal hlavný organizátor podujatia Pavel Holek sa napokon ešte navýšila a pre deti s handicapom sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 16. 268 eur. Organizátorom sa prišiel poďakovať aj primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Pre účastníkov podujatia bola pripravená aj obľúbená tombola, v ktorej bolo až 20 hodnotných cien. Záverečné fotografie hovoria za všetko. Úsmev sa nedá zaplatiť, nedá sa ani kúpiť. Ľudí, ktorí majú dobré srdce je však stále dosť a sú to práve oni, ktorí dokážu ten úsmev vyčariť aj keď sa to niekedy zdá byť nemožné.

er, foto: mp

 

Pozri tiež

Foto: Naučme deti športovať v meste pod Urpínom podporili známi športovci

V nedeľu 18. mája v areáli ZŠ na Golianovej ulici strávili rodinky s deťmi športové popoludnie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *