Foto: Ruky spoja ruky 2018 – krásne charitatívne podujatie

Už 7. ročník benefičného podujatia RUKY SPOJA RUKY sa konal v Kováčovej.

Občianske združenie Milan Štefánik v spolupráci s Národným rehabilitačným centrom š.p. Kováčová a Špecializovaným liečebným ústavom Marína v Kováčovej si aj tento rok pripravili pre zdravotne postihnutých pacientov po úrazoch rehabilitujúcich sa v týchto zariadeniach ako aj pre mentálne postihnuté deti z domovov sociálnych služieb zo stredného Slovenska bohatý kultúrny program plný emócii, radosti a zábavy.

V utorok 24.apríla o 14.00 hod. otvorila podujatie moderátorka Katarína Brychtová, po ktorej na scénu nastúpili hudobní hostia z USA NEAL BLACK + THE HEALERS, ktorí hodinovým koncertom ešte viac rozhorúčili už slnkom zohriatu sálu, v ktorej sa smutné, či zamyslené tváre menili na úsmevy a radostné pohľady.

Krásny obraz s motívom rúk od maliarky, ktorá nemôže maľovať rukami, ale ústami, dostalo vedenie NRC priamo na pódiu. Pretože vykúzliť takéto niečo je naozaj neuveriteľné a obdivuhodné.

Už obvykle sa predstavila aj firma SPIG s.r.o. zdravotné pomôcky zo Zvolena. Jej konateľka, pani Monika Ponická oboznámila prítomných s ich činnosťou aj formou pomoci postihnutým.

Druhú časť programu otvoril Alan Mikušek so svojimi country pesničkami, pri ktorých si mnohí aj zaspievali a skvelú atmosféru umocnili obrovské poletujúce balóny. Emócie nechali plynúť viacerí diváci, niektorí dokonca vstali zo svojich vozíčkov, alebo sa zabávali a „tancovali“ v rytme hudby, ktorá ich unášala do ríše, kde nič nebolí a aspoň na chvíľu boli ako všetci ostatní, azda ešte voľnejší.

Deti z ústavov darovali všetkým účinkujúcim aj moderátorke ručne vyrobené darčeky, ktorými ich azda najviac potešili a symbolicky sa im takto poďakovali za ich vystúpenie. Perličkou podujatia bolo vystúpenie skupiny Vidiek, pri ktorom sa už nechali tónmi unášať takmer všetci prítomní bez rozdielu.

Hendikepované deti s radosťou vyskúšali sprievodné akcie ako: Enkaustika – maľovanie horúcim voskom – na vytváranie pestrých obrázkov. Pedig – prútikárstvo. Ozdobovanie a maľovanie sadrových odliatkov a maľovanie na tvár a ruky. A priučili sa novým zručnostiam. Možnosť zúčastniť sa počas roka na hudobných koncertoch alebo podobných vystúpeniach je pre takéto detičky mizivá, a preto usporiadanie benefičného koncertu Ruky spoja ruky priamo pre nich má vždy obrovský zmysel. Pocity a zážitky, ktoré v nich vzbudzujú radosť a šťastie dokážu svojim spôsobom vstrebávať i šíriť vôkol seba koľkokrát ešte aj niekoľko dní. Čo je dôkazom toho, že nielen ruky spájajú ruky, ale aj srdcia ľudí. Pretože i malé skutky dokážu veľké veci.

mp

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *