FOTO: Seniori si v Banskej Bystrici zmerali sily na druhom ročníku Športiády

V stredu 10. júna 2015 sa v Centre voľného času (CVČ) na Havranskom v Banskej Bystrici uskutočnil druhý ročník Športiády seniorov, ktorú zorganizovali OZ AkSen – aktívny senior, Banskobystrický okrášľovací spolok a  CVČ Havranské.

Organizátori si podujatie veľmi pochvaľovali, veď sa na ňom zúčastnilo viac ako 120 seniorov a takmer 100 z nich sa aj zapojilo do súťaží, čo je dvojnásobok oproti prvému ročníku. Pre seniorov boli pripravené individuálne kolektívne športové disciplíny ale aj vedomostný kvíz. Súťažiaci si napríklad vyskúšali hod šípkami, basketbal, kolky ale aj menej tradičné disciplíny ako petang, disc golf či cornhole. Mimo súťažné disciplíny sa mohli naučiť aj nordic walking, či zacvičiť si na trampolíne pod odborným dohľadom trénerky jumping fitness.

„Športiáda 2015 bola veľmi vydarená a pozitívna akcia najmä pre seniorov, ktorí mohli v našom Centre takýmto spôsobom stráviť čas. Musím oceniť výbornú spoluprácu Centra voľného času s dámami z AkSen a Banskobystrického okrášľovacieho spolku a zároveň sa chcem poďakovať zamestnancom CVČ a najmä Pavlovi Babicovi, ktorí sa postarali o športové aktivity. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a aj v budúcnosti bude CVČ Havranské podporovať podobné podujatia,“ povedal pre Priekopník Richard Vrbovský, riaditeľ Centra voľného času Havranské 9.

Športiáda seniorov 2015 mala aj svojho čestného predsedu, legendárneho československého a slovenského reprezentanta v chôdzi, štvornásobného olympionika a majstra Európy, pána Pavla Blažeka. Ten aj slávnostne otvoril Športiádu a povzbudzoval súťažiacich seniorov.

Ako sám povedal: „Ľudia hovoria, že deti nešportujú. Keď budú ich starí rodičia a rodičia športovať, tak ja si myslím, že potom začnú športovať aj deti.“

Dámy z AkSen Banská Bystrica sa postarali aj o vynikajúce občerstvenie v podobe domácich koláčov a študenti SOŠ Pod Bánošom navarili výborný guláš. Počas celého dňa vládla v areáli centra voľného času dobrá nálada a rozhodne sa nikto nenudil.

A keďže sa súťažilo, musíme si predstaviť aj víťazov. V individuálnych súťažiach vyhral Ján Vesel pred Miroslavom Briedom a na treťom mieste sa umiestnil Ján Žabka. V súťaži družstiev zvíťazili Arizony pred Zelenými smrekmi a Walkermi. Víťazom samozrejme zablahoželal aj čestný predseda Športiády 2015 Pavol Blažek a primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Podujatie malo veľký úspech a tak je na mieste otázka, ako bude vyzerať ďalší ročník. Na to nám odpovedala Natália Ceglédyová z AkSen Banská Bystrica:

Myšlienka zorganizovať celoslovenskú súťaž tu bola už pred týmto ročníkom, ale chceli sme si vyskúšať ešte jedno regionálne kolo. Veríme, že sa dohodneme s Duklou Banská Bystrica a celoslovenské kolo bude tam, na štadióne, aj s náročnejšími športovými disciplínami a väčšou účasťou súťažiacich“.

Mesto Banská Bystrica má ambíciu uchádzať sa o titul Európske mesto športu a práve takéto akcie podporujú túto myšlienku.

„Pán primátor Ján Nosko vyslovil tejto myšlienke veľkú podporu, keďže Banská Bystrica sa chce uchádzať o titul Európske hlavné mesto športu, preto veríme, že našu spoluprácu ešte viac rozvinieme a spolu pripravíme opäť pekné podujatie,“ doplnila Diana Vigašová z Banskobystrického okrášľovacieho spolku.

Skvelú atmosféru podujatia vám dozaista priblíži aj naša fotogaléria a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník a prajeme tomuto skvelému projektu mnoho ďalších úspešných ročníkov.

(pef)

Pozri tiež

Foto: Úspešný šiesty ročník Športiády seniorov v meste pod Urpínom

V stredu 12. júna mesto pod Urpínom žilo športom. Šiesty ročník Športiády seniorov hostil takmer …

2 komentáre

    • Článok a fotky zachytili pekné momemnty pre spomienky. Ale „na živo“ to bolo s energiou ,súdržnosťou a duchom súťaženia.O rok bude príležitosť aj pre tých seniorov,ktorí váhali s účasťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *