Foto: V Handlovej darovali mamám nezvyčajné a krásne srdce

Podujatie Míľa pre mamu sa paralelne konalo vo viacerých mestách Slovenska, Česka a Írska.

V sobotu 12. mája sa k nim pridala aj Handlová. Z celkovo viac ako 30. 000 zúčastnených bolo 371 z mesta baníkov. Handlovčania si na znak úcty k materstvu prešli spolu s deťmi, rodičmi, starými rodičmi a všetkými, ktorí sa pridali symbolickú míľu približne o 16.00 hod. a to nebolo všetko. Boli pripravené sprievodné akcie pre deti i dospelých. Organizácie sa „zmocnilo“ Materské centrum Lienka pod vedením Moniky Galbavej.

Deti sa mohli na chvíľu stať niečím rozprávkovým vďaka maľovaniu na tvár, alebo sa ísť vyšantiť do farebného nafukovacieho skákacieho hradu. Tiež tu boli tvorivé dielne, kde mohli detičky pre maminy vyrobiť krásne pohľadnice. Okrem toho sa spievalo a tancovalo, no a nakoniec prišlo niečo, čo v iných mestách nemali.

Po absolvovaní Míle pre mamu vytvorili v Handlovej takéto parádne živé srdce darované všetkým mamám. Na záberoch nájdete aj Aničku Ježibabičku, ktorá sa postarala o veselú náladu a spestrenie podujatia.

mp

Pozri tiež

Deň otvorených dverí 2018 v samospráve mesta Handlová alebo: Odpad? Triedim!

Predchádzajúce ročníky Dňa otvorených dverí (DOD)v samospráve Handlovej potvrdili svoje opodstatnenie. 14. ročníkov sa môže …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *