Fotograf “par excellence” a jeho výstava vo VKMK v Banskej Bystrici

Umelecké imaginárne fotoobrazy Romana Machoviča  pomôžu Klinike pediatrickej onkológie a hematológie SZU v Banskej Bystrici.

Vo štvrtok dňa 10.5.2018 o 17:00 hod. sa vo Verejnej  knižnici Mikuláša Kováča na Fončorde v Banskej Bystrici konala vernisáž výstavy umeleckého fotografa, maliara i spisovateľa v jednom Romana Machoviča pod názvom „Roman Machovič – umelecké imaginárne foto obrazy“.

Roman Machovič  sa narodil v Banskej Bystrici 18.12. 1966. Svoje diela vystavuje od roku 2008 i v Bratislave a Brne. V Bratislave je dokonca členom skupiny ART- Brut, pod vedením akademického sochára Vladimíra Kordoša a akademického maliara Dušana Nágela, jeho bývalých profesorov. Ako sám hovorí, považuje sa za fotografa momentu. Jeho obľúbenou témou život v meste a na svojich fotografiách rád zobrazuje ľudí v dopravných prostriedkoch, akoby ľudí a život za pochodu. Za sebou má aj putovnú výstavu “ Mladí proti drogám“v roku 2017. Jeho cieľom je jednak vložiť do každého svojho obrazu nejaký odkaz, ako aj poukázať na citlivé témy dnešnej spoločnosti.

Priatelia a milovníci výtvarného umenia či fotografie si celkom určite prišli na svoje. V hudobnom programe v rámci vernisáže vystúpila Patrícia Šuráňová – Karvašová, rodáčka z Banskej Bystrice žijúca v Brne so spevom a Miroslav Pazdera, výtvarník a hudobník s gitarou. Výstavu otvoril samotný autor spolu s manažérkou VKMK Soňou Šóky.

Výťažok z predajnej výstavy, ktorá potrvá až do 15. júla 2018 bude v spolupráci s Mudr. Pavlom Bicianom ako prisľúbil samotný autor venovaný Klinike pediatrickej onkológie a hematológie SZU v Banskej Bystrici.

er, foto mp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *