Francúzsko-slovenské Slúžky na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravuje počas apríla každý týždeň jeden divadelný zážitok pre dospelé publikum.

V stredu 18. apríla je na programe hra kontroverzného francúzskeho dramatika Jeana Geneta o (ne)normálnom vzťahu slúžok k ich panej, zverstvách a milosrdenstvách ich šedého života.

Hru Slúžky charakterizoval existenciálny filozof a Genetov priateľ Jean Paul Sartre ako „zrkadlo bytia“, neoddeliteľnú imagináciu snového a skutočného. Už tento prestížny titul sa dá sám osebe považovať za výnimočnú divadelnú udalosť, no Divadlo na Rázcestí to ešte ozvláštnilo!

Výnimočnú hru pohostinsky naštudoval výnimočný režisér, svetoznámy Viliam Dočolomanský! Renomovaný režisér slovenského pôvodu je uznávaný ako tvorca autonómneho smeru divadelného umenia, ktorému sa venuje vo svojom, niekoľkými medzinárodnými cenami ovenčenom divadle Farma v jeskyni. Pôsobí najmä v ČR. Svojráznym režijným štýlom sa dotýka archetypálnych zákonitostí, ukotvených hlboko v každom z nás a vyvoláva triašku prostredníctvom zmyslového zážitku z predstavenia.

Jean Genet a Vialiam Dočolomanský pod jednou strechou, v inscenácii Slúžky Bábkového divadla na Rázcestí, v stredu 18. apríla o 19.00 hod. Srdečne pozývame!

Monika Tatarková

 

Pozri tiež

Program Divadla Akadémie umení

Divadelná sezóna sa nám rozbehla a my sa tešíme na Vašu návštevu. V mesiaci október …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *