Futsalisti Banskej Bystrice v dôležitom zápase doma rozstrieľali súpera z Nového Mesta nad Váhom podobne ako Hokejisti Banskej Bystrice zdolali nedávno Detvu. Oba zápasy sa skončili výsledkom 9:1.

MIBA Banská Bystrica nastúpila na dôležitý zápas o ôsme miesto proti FK Dragon Podolie bez Greška, ktorý nehral kvôli červenej karte, no spolu s publikom bol aj tak siedmym hráčom, ktorí domácich hnali vpred. Vonku s týmto súperom na jeseň MIBA tesne prehrala 3:4 aj keď po polčase vyhrávala 2:0. Doma však odohrali asi najlepší zápas sezóny a hostí deklasovali 9:1 pričom Rafanides zaznamenal hetrik. Už od úvodu bolo jasné, že domáci nechcú nechať nič na náhodu a už v štvrtej minúte sa podarilo skórovať Samsonovi. Hostia si po dobre zahranej akcií Banskej Bystrice zrazili loptu do vlastnej siete sami a bolo 2:0. V desiatej minúte dal svoj prvý gól Rafanides netušiac, že v zápase zaznamená hetrik. Druhý gól pridal v 15. minúte  a to hlavičkou po prihrávke aktívneho Savića. Hosťom sa podarilo skórovať v 17 minúte, no Hikelov gól bol posledným nielen v polčase, no pre Podolie aj v celom zápase.

Hostí je potrebné pochváliť, že sa ani za tak nepriaznivého stavu nevzdávali a snažili sa výsledok zmeniť počas celého druhého polčasu, ktorého väčšinu hrali bez brankára. V snahe skórovať si to odniesla domáca brána, ktorú hostia opečiatkovali dvoma tyčkami a zatriasla sa aj po bombe do spojnice. Hráči Podolia pritvrdili a niektoré strely smerujúce do brány domácich boli tak prudké, že Krejčího museli poriadne svrbieť ruky. Výborne hrajúci brankár, ktorý mimochodom chytá aj za banskobystrickú Duklu v tretej lige, však vychytal všetko a aj vďaka nemu sa domáci od svojich súperov v spodnej časti tabuľky odtrhli na 5, resp. 6 bodov. Hostia predsa len dali gól, žiaľ hneď v úvode druhého polčasu do vlastnej siete. Svoj tretí gól, ktorým dosiahol Rafanides hetrik strelil až 29. minúte a potom nasledovala parádička domácich, ktorý si obhodili brankára hostí a v trojici strelili už ôsmy gól. Posledný dotyk s loptou mal najlepší strelec Banskej Bystrice Michal Čief. Hosťom sa nedarilo a hru bez brankára potrestal Dobrota, strelou z vlastnej polovice do prázdnej bránky. Diváci si žiadali dvojciferný výsledok, no Podolie to nechcelo dovoliť a aktívnou hrou už domácim nedovolili streliť magický desiaty gól.

MIBA Banská Bystrica vs. FK Dragons Podolie 9:1 (5:1)

Góly: Rafanides 3, Riša, Dobrota, Samson, Čief, Hikel (vlastný), Pagáč (vlastný) – Hikel. ŽK: Vajda (Banská Bystrica).

Diváci: 150

Zostava MIBA Banská Bystrica: Krejčí – Konder “K”, Tužinský, Riša, Vajda, Dobrota, Rafanides, Jakuba, Samson, Savić, Malík, Telúch, Čief

Vytúžené play-off je pre Banskú Bystricu každopádne bližšie a v zostávajúcich piatich zápasoch základnej časti najvyššej futsalovej ligy by dokonca mohli poskočiť o jedno, dve miesta vyššie. Najbližší domáci zápas sa odohrá v Športovej hale na Štiavničkách 8. februára o 20.00 hod. proti FK MIMEL LUČENEC. Medzitým si zahrajú proti Trnave, v ktorej ani zďaleka nebudú outsiderom.

Pozri tiež

Po tom ako si futsalisti Banskej Bystrice v posledných dvoch zápasoch pripísali 6 bodov a …