Foto: DFS Drienka na Haruľovej show v Medzibrode

V Bystrici bol jarmok, v Medzibrode bola v sobotu bitka o najlepšiu haruľu. Podujatie Haruľová show má už sedemnásť rokov. Súťažia v ňom trojčlenné družstvá v príprave a pečení tradičnej medzibrodskej pochúťky, kde je rozhodujúca jej kvalita, rýchlosť prípravy a upečenie tohto typického jedla na Horehroní.

Recept na pravú Medzibrodskú haruľu.

Do medzibrodskej harule sa okrem tradičných surovín – zemiaky, cibuľa, cesnak, koreniny a pridáva najmä bylinka, ktorá má tú správnu chuť je tzv. metka. Žiadna múka a ani vajcia. Haruľa sa navyše musí piecť v čiernom plechu, mala by byť tenká a chrumkavá. Potom stačí už len s chuťou sa do nej zahryznúť.

Kým súťažiaci škrabali a a rajbali krumple na námestí vystúpili Detský folklórny súbor Drienka a heligonkárka Vlasta Mudríková. Po vyhlásení výsledkov súťaže o haruľu roka to roztočili Duchoňovci, kapela PLUS Mínus 83 a sa na záver sa všetci zabavili na discozábave.

Ak máte chuť na pochúťky z tohto regiónu a nestihli ste to v Medzibrode, pozývame Vás 22. 9. 2018 na Hiadlovský krumplovník do Hiadla.

Všetci ste srdečne pozvaní.

Zdroj a foto : DFS Drienka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *