Hunchak v Bystrici skončil, na striedačku sa vracia Zedník

Kanaďan Dave Hunchak už nie je asistent trénera hokejistov Banskej Bystrice Vladimíra Országha. Vedenie HC ’05 iClinic s ním rozviazalo kontrakt. K mužstvu sa od nedele vráti do pozície asistenta Richard Zedník.

Štyridsaťtriročný Hunchak podpísal v lete s tipsportligovým klubom dvojročnú zmluvu, pričom spolupráca s hlavným trénerom Országhom v úvode sezóny, najmä v Lige majstrov, vyzerala ako plodná. Kanaďan však na striedačke predčasne skončil.

„S Daveom Hunchakom sme sa dohodli na ukončení zmluvy,“

uviedol prezident klubu Juraj Koval bez bližšej špecifikácie dôvodov.

Znova sa tak dala dokopy osvedčená dvojica z majstrovskej sezóny 2016/2017 Országh – Zedník. Ten si plánoval dať od trénerstva po minulom ročníku pauzu, ale teraz sa k „baranom“ vráti, na výpomoc do 31. októbra.

„Nikto ma nemusel presviedčať, keď nastala taká situácia v realizačnom tíme. S Vladom sa poznáme a ideme znova na to. Pri mužstve budem do 31. októbra a potom odlietam na tri mesiace do Spojených štátov s rodinou, ako som už skôr avizoval,“

 prezradil Zedník.

„Rišov návrat je, samozrejme, vítaný. Teším sa na to. Viem, čo od neho môžem očakávať. Aj keď ide len o dočasnú pomoc,“ 

vyjadril sa Országh.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Ďalší legionár v Banskej Bystrici: HC’05 iClinic angažoval Slovinca Pretnara

Vedenie tipsportligového klubu HC’05 iClinic Banská Bystrica využilo posledné hodiny prestupového termínu na posilnenie A-mužstva. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *