IGOR KAŠPER: Ak sa spojíme, Kotleba neprehrá

BLOG

ROZKAZ ZNIE JASNE: politici a médiá už niekoľko mesiacov opakujú rovnakú formulku „SPOJTE SA PROTI KOTLEBOVI“.

Také jednoduché, také jasné. Dokonca aj logické. Ja si to ale nemyslím a poviem vám aj prečo. Ak budú mať ľudia na výber medzi Kotlebom a Lunterom (lebo tak si to dohodli v Bratislave a média si vybrali skôr ako ľudia tu v kraji ), tak bude problém.

Myslím si, že to bude rovnaký problém, ako pred 4 rokmi. Vtedy mal Maňka v druhom kole proti Kotlebovi podporu všetkých vtedajších politických strán a aj tak prehral. Dokonca mal menej hlasov ako v prvom kole, keď ho podporoval len Smer a KDH.

Toto spojenie všetkých proti jednému totiž ľudí nahnevalo natoľko, že to politikom zrátali aj s úrokmi. Prečo by to malo byť teraz iné? Lebo Lunter nie je Smerák, iba prijal ich podporu? A čo urobíte s tými ľuďmi, ktorí nechcú ani jedného? Prikážete im, aby sedeli doma a nevolili? Mám iba ja pocit, že ste sa zbláznili? Nemám!

Aby som sa ale vrátil späť k nadpisu blogu. Prečo si myslím, že ak sa spojíme, Kotleba nemá ako prehrať. Pretože v tom momente budú len dva možné scenáre.

Prvý: Ľudia zvolia Kotlebu, lebo nebudú chcieť, aby ich politici a médiá manipulovali a dajú im to po 4 rokoch opäť tvrdo najavo. Priznám sa, že tento scenár bude poriadne tvrdý pre celú spoločnosť. Bude to signál pre voličov Mariana Kotlebu, že je silnejší ako kedykoľvek predtým. Jeho stúpenci v tvrdom jadre sa budú cítiť tiež silnejší a ďalej sa nechcem ani zamýšľať. Pred štyrmi rokmi vyhral sám proti všetkým, mám obavu, že proti Lunterovi, ktorý je podporovaný Smerom a je skôr marketingovým produktom,ako politikom, to môže zopakovať.

Druhý: Ľudia zvolia Luntera, aj keď mnohí s nevôľou. Povedia si, že predsa človeka vyznávajúceho fašistické prvky treba poraziť. Nech proti nemu stojí aj Fero z Hornej Dolnej. Kotleba prehrá a my budeme ako spoločnosť oslavovať, že sme sa ho zbavili. Ale naozaj sa ho zbavíme? Ak prehrá proti všetkým, tak čo vlastne prehrá? Príde o úrad BBSK, to áno, ale klesnú mu percentá? Dovolím si povedať, že nie. Stúpnu mu percentá? Nečudoval by som sa, keby áno. On totiž nepotrebuje byť županom, on chce ovládnuť túto krajinu a my mu v tom ako takí hlupáci asistujeme. Tým, že ho niekto takto umelo porazí, nezískame nič. Zamýšľal sa niekto nad tým? Dúfam, že áno.

Kotlebu a jeho zmýšľanie nemôžeme poraziť nasilu, umelo, ale inteligenciou. Väčšina ľudí ho nevolí preto, že by im bol sympatický, ale preto, že na nich politici kašlú. Cítia sa sklamaní a oklamaní. Toľkokrát im niekto niečo sľúbil, že už sú z toho právom nahnevaní. A vy si myslíte, že sa stačí spojiť proti Kotlebovi a potom bude všetko v poriadku? Nie, nebude.

Viem, že by sa vám páčilo, keby ľudia prišli do volebnej miestnosti, zakrúžkovali toho, koho im odporučíte a bodka. Lenže tie časy sa skončili. Začnime konečne pre nich niečo aj robiť.

Rok chodím po obciach v celom kraji a počúvam. Viem, čo ich trápi a viem, čo mám robiť, ak sa stanem županom. Ľudia nechcú veľa, chcú sa mať len o kúsok lepšie a cítiť, že sa o nich niekto aj skutočne zaujíma.

Autor: Igor Kašper

Narodil som sa v Banskej Bystrici, kde so svojou rodinou aj žijem. Študoval som na Obchodnej akadémii v našom meste, následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Účtvovníctvo a a audítorstvo. Pôsobil som ako manažér, ekonóm a bankár. Ekonomike sa venujem dodnes, či už na úrovni komunálnej politiky alebo podnikania. Od roku 2010 som mestským poslancom, momentálne aj predsedom finančnej komisie v meste, členom mestskej rady a predsedom Výboru mestskej časti. Nikdy som v živote nedostal nič zadarmo, všetko som si musel vybojovať sám. Som ženatý a mám 2 deti. Mám 37 rokov.

Pozri tiež

Odsúdený R. Petluš opäť vypovedal na súde, priviedli ho v reťaziach

Pred senát Okresného súdu (OS) v Banskej Bystrici sas po viac ako troch rokoch postavil …

3 komentáre

  1. Ocenujem namahu, ktoru ste vynalozili na tuto uvahu, pan Kasper,, Vyzera sama osebe dost logicky a lepsie, ako tie memorandove…
    Ale stale je to o tom istom.. Chcete sa dostat z bodu A (okamih zvolenia p. Kotlebu zupanom) do bodu B (okamih nezvolenia p. Kotlebu zupanom)..

    Medzitym sa ale udialo – a zmenilo – spusta veci..
    A budu sa menit este zopar tyzdnov…

  2. Dobrý deň, p. Kašper, vás nepoznám a nemôžem sa ani vyjadriť k vašej kandidatúre, ale videla som zopár predvolebných článkov a fotografií, a vzhľadom k tomu, že máte vo svojom volebnom tíme ľudí ktorých máte – viď starosta obce Valaská, tak môj hlas určite nedostanete. A podotýkam nielen môj. Bolo by vhodné za podporovateľov a spolupracovníkov voliť ľudí neskorumpovaných, bezúhonných …

  3. mozete hovorit co chcete ale ak vysledky budu 21 kotleba 19 lunter 10 juhaniak 8 kasper tak bude jasne kto ho pomohol zvolit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *