Ján Lunter: Biskupická cesta vo Fiľakove je v katastrofálnom stave, situáciu napravíme

Zdevastovaný úsek cesty mal byť zrekonštruovaný ešte pred začiatkom zimy. Kvôli nezákonnému verejnému obstarávaniu predchádzajúceho vedenia kraja sa však doteraz nedočkal opravy. Podobne sú na tom aj ďalšie cesty v okresoch Lučenec a Zvolen v celkovej dĺžke 25 kilometrov. Predseda BBSK Ján Lunter sa rozhodol havarijnú situáciu okamžite riešiť.

Aj keď boli v rozpočte na rok 2017 vyčlenené financie na rekonštrukciu ciest v lučeneckom a zvolenskom okrese vo výške 1,5 milióna eur, doteraz nedošlo k plneniu zákaziek. V dôsledku nezákonného verejného obstarávania predchádzajúceho vedenia kraja došlo k situácii, že až dvakrát odstúpili dodávatelia od realizácie zákazky.

V minulom roku sa kvôli tomu nestihol v rámci schváleného balíka zrekonštruovať ani kritický úsek Biskupickej cesty vo Fiľakove. Po zimnom období je cesta v katastrofálnom stave. Na vlastné oči sa o tom prišiel presvedčiť aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter. Primátorovi Fiľakova Attilovi Agócsovi a obyvateľom mesta prisľúbil skorú nápravu.

„Hneď ako nám to počasie dovolí a budeme môcť použiť teplé asfaltové zmesi, opravíme tie najhoršie časti tohto úseku. Zároveň pracujeme na spustení verejného obstarávania na výber dodávateľa rekonštrukcie cesty tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom. Akonáhle bude známy víťaz súťaže, začneme s komplexnou rekonštrukciou tohto úseku. Pri dodržaní všetkých zákonných podmienok by to mohlo byť na konci mája resp. na začiatku júna,“

povedal Ján Lunter.

„Situácia na Biskupickej ceste je naozaj vážna. Som preto veľmi rád, že pán predseda BBSK prijal naše pozvanie a videl to na vlastné oči. Tento problém sme spolu so starostom susedných Biskupíc v priebehu minulého roka viackrát avizovali bývalému vedeniu župy. A hoci sme sa dostali na zoznam investičných akcií, verejné obstarávanie bolo fiaskom. Registrujeme nespokojnosť našich občanov s touto situáciou, a preto nás veľmi teší prísľub pána Luntera,“

doplnil primátor Fiľakova Attila Agócs.

TS: Matej Bučko, foto: archív BBSK

Pozri tiež

Vo veku 21 rokov zomrel slovenský hokejista Kristián Lunter 

Vo veku 21 rokov zomrel v nedeľu večer slovenský hokejista Kristián Lunter. Informoval o tom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *