Kam cez víkend

Sobota 10.3.

Hravý Starý zámok – Banská Štiavnica

od 08.00 do 16.00 hod. Slovenské banské múzeum  (v priestoroch Starého zámku)

Návštevníkov čaká netradičná a zábavná rodinná hra s indíciami pod názvom Hravý Starý zámok. Deti s rodičmi sa budú môcť   prechádzať po areáli zámku,  v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku. Po privítaní budú vzácni hostia oboznámení s pravidlami hry. V Karneri a v delovej bašte čakajú na malých hádačov hádanky, ktoré súvisia s remeslami. Hostia, ktorí k nám zavítajú budú mať v tento deň jedinečnú možnosť prehliadky expozície hodín vo Zvonovej veži. V Severnej veži potrápime malých hádačov štiavnickým nárečím, zároveň im umožníme získať  niekoľko indícií, pri ktorých sa  určite aj niečo zaujímavé dozvedia. V slávnej fajkárskej dielni si budú môcť vyrobiť hlinenú ,,štiavničku“, za svoju šikovnosť môžu získať aj ,,výučný list“ a indíciu do tajničky. V priestoroch fajkárskej dielne vyskúšame bystré hlavičky hádačov aj spoznávaním netradičných predmetov z minulosti.

Tí návštevníci, ktorí prídu 10. marca na Starý zámok do 14:00, môžu s hracím plánom zadarmo navštíviť aj výstavu V Modrobielom lese (Mineralogická expozícia – Berggericht).

Priadka a Kráľ

Divadlo pod Balkónom (Rudohorská 37, Banská Bystrica)

o 17:00 hod., vstupné: 3 eurá

Krnačky na Chopku

I. ročník o Veľkú cenu Jasnej

NEDEĽA 11.3.

Bábkové Divadlo na Rázcestí

FARBATOLÁRIUM  o 10:00 hod.

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov.
Dĺžka predstavenia: 30 minút
Vstupné: 2 eurá, 3 eurá
Statočný cínový vojačik o 16:00 hod.

Rozprávka o Statočnom cínovom vojačikovi z pera Hansa Christiana Andersena, prináša príbeh svetoznámeho jednonohého vojačika a jeho vysnívanej  dvojnohej baleríny.

Uvádzame v pôvabnom divadielku z papiera, inšpirovanom tradíciou rodinných francúzskych divadielok.

Dĺžka predstavenia: 45 min.

Vstupné: 3,50 eur, predpredaj: 3 eurá

11.3. Tatranský Dóm na Hrebienku

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý sa tento rok ponesie v téme pocta rodine,inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone – Sagrada Familia. Samotná bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál a je monumentálnym dielom renomovaného katalánskeho architekta Antonia Gaudího.

11.3. (The) Exact – Hudba, ktorej autorom je skladateľ, dramatik a producent Miňo Mojžiš, je nahratá v štýle industrial rocku v podaní kapely The EXACT. Hrajú členovia Divadla hudby, ktoré bolo založené v roku 2009. Počas svojej existencie sa vyprofilovalo ako hudobné muzikálové divadlo, zamerané na tvorbu pre deti a mládež. Je jediným tohto typu na Slovensku. Na svojom konte má divadelný súbor, ktorý tvorí 118 členov z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života.

Dvorné Dámy – Zvolen

 

11.3.  Marcové potulky mestom

„Prečo prišli Nemci do Banskej Bystrice?“ ( rozprávanie s Branislavom Stančíkom)

14,00 hod. Radnica – Cikkerova sieň, Banská Bystrica

Vstupné: 2,- €
Deti do 12 rokov v sprievode rodičov: zdarma

11.3. PASTIERKA VLKOV

Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12

o 16:00 hod.

Rozprávka o tom, ako sa z Červenej Čiapočky stane skutočné dievčatko Lina. Príbeh o priateľstve, porozumení a slobode, ktoré porazia strach. O opätovnom prepojení s prírodou a tým prirodzeným v nás. O túžbe duše a tela po nespútanosti.

 

11.3. BIODIVERZITA A VODA – Tihányiovský kaštieľ

„Prajeme si čistú vodu“

 

 

 

 

Pozri tiež

Pozvánka : Komentovaná prehliadka OD KOLÍSKY PO HROB

Pozývame vás na komentovanú prehliadku etnografickej výstavy OD KOLÍSKY PO HROB. Vo štvrtok 13. 12. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *