Kočuľovanie v Slovenskej Ľupči pod holým nebom

V Tenisovom centre v Slovenskej Ľupči sa už každoročne v prípade priaznivých podmienok, teda celodenných mrazov, deje niečo špeciálne.

Tenisový kurt s mantinelmi a rozmermi 40m x 20m sa premieňa na ľadovú plochu. Vďaka oduševneniu rodiny Stankovcov sa tak priaznivci korčuľovania môžu tešiť z klziska aj pod Ľupčianskym hradom. Pán Stanko so synom zalievajú ľadovú plochu deň a noc, hadicou a vodou zo studne. Ako iste viete, posledné dni boli mrazy naozaj silné a neostáva nič iné, len poďakovať sa im. Aj samotná obec Slovenská Ľupča podporila túto skvelú myšlienku finančným príspevkom, takže klzisko si získava svoje pevné miesto medzi čoraz viacerými ľuďmi.

„Dúfame, že Ľupčania a obyvatelia okolitých obcí, ale aj Banskej Bystrice, plne využijú možnosť bezplatného denného korčuľovania na prírodnej ploche takých rozmerov. Vo večerných hodinách si záujemci môžu plochu s osvetlenú umelým osvetlením prenajať za poplatok  napríklad na hokejové zápasy. Všetci sú u nás vítaní,“ pozýva rodina Stanková.

Od hokejistov, ktorých sme zahliadli na ľade sme sa dozvedeli, že sa chystá aj turnaj medzi ulicami. Treba len veriť, že mrazy vydržia a hokej sa bude môcť hrať. Prvý zápas na ľade sa odohral už včera, plocha je teda otestovaná a ak sa počasie výrazne nezmení, mantinely si užijú svoje.

Prichádzajú nielen hokejisti, ale aj deti s rodičmi a tí väčší aj bez rodičov. Ak by Vám pri korčuľovaní bola zima, stačí prejsť pár krokov a môžete si zahrať tenis, či bedminton v krytej hale, dokonca tu nájdete aj bowling a niečo teplé na zohriatie.

V lete sa chystá v tenisovom centre v Slovenskej Ľupči medzinárodný tenisový turnaj, takže či zima, či leto – stále sa tam niečo deje. Neseďte doma a príďte sa zabaviť a zašportovať si tiež. Pevné zdravie a športu zdar!

mp

Pozri tiež

Video│Korčuľovanie pod holým nebom aj vďaka hasičom

Pre Brezňanov je od 26.novembra sprístupnené verejné korčuľovanie v aréne.Obyvatelia Brezna sa ale rozhodli, že …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *