Májoví jazdci najazdili na bicykli 13 652,13  km

Kampaň Do práce na bicykli 2017 sa skončila. Ako sme dopadli vo Zvolene?

Tento rok sa do kampane na podporu cyklodopravy zapojilo 74 slovenských miest a obcí. Cyklisti najazdili spolu úctyhodných 1 107 619,99 km, čím ušetrili symbolicky 314 774,12 kg CO2.

Zvolen bol oproti roku 2016 menej aktívny, tento rok jazdilo len 31 tímov (v roku 2016 až 37). Spolu najazdili 13 652,13 km a ušetrili 3617,99 kg CO2.

„Aj keď počet zapojených tímov klesol, podstatné je samotné zapojenie sa ľudí do tejto kampane. Ľudia na bicykli po meste a do práce jazdia a to považujem za úspech,“

zhodnotil športový referent a koordinátor kampane vo Zvolene, Marek Rojík. Zároveň poďakoval všetkým zapojeným.

„Výsledky kampane sme prezentovali na nedeľnom korze, tento štvrtok sa účastníci stretnú s pani primátorkou,“

dodáva Rojík. Najlepšie podľa neho dopadli tímy jazdcov z Ministerstva obrany, Bučiny DDD, spol. s.r.o., Fagor Ederlan Slovensko, a.s., z SPPP či Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.

„Novinkou v kampani bolo aj zapojenie tímov stredoškolákov a vysokoškolákov, zo Zvolena sa zapojili študenti Technickej univerzity či žiaci Gymnázia Ľudovíta Štúra,“

spomenul Rojík, ktorý Zvolenčanov vyzýva, aby na prepravu do práce alebo do školy ďalej využívali bicykel.

„Je to výborný dopravný prostriedok na prepravu po meste Zvolen, ktoré leží z väčšej časti na rovine,“

zdôrazňuje športový referent. Upozorňuje však, že na prejazd námestím majú cyklisti opäť používať cyklochodník na to určený.

„Otvorenie námestia pre potreby kampane sa skončilo. To ale neznamená, že nemôžeme ukázať, že vieme jazdiť bezpečne a pozorne aj na menšej ploche,“ dodáva.

Eva Ježovičová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *