Návštevníkov v Tatrách čaká romantika na plese, rezbári i koncerty 

Návštevníci Štrbského Plesa môžu oddnes do nedele 23. júla na lúke smerom k športovému areálu vidieť rezbárske sympózium, ktoré je tematicky zamerané na figurálnu plastiku pre najmladších, zimné športy a zvieracie motívy z fauny Vysokých Tatier. V sobotu (22.7.) podvečer je na hladine Štrbského plesa pripravené romantické člnkovanie s názvom Benátska noc. 

Súčasťou podujatia je i kultúrny program, návštevníci si budú môcť vychutnať tóny harfy, živé zrkadlové sochy a chodúľové divadlo Harlequins. K dispozícii bude aj ochutnávka vín a talianska gastronómia. V sobotu sa uskutoční aj podujatie Štrbská športová smršť a Noc bojovníkov, ktorá preverí silákov.

„Počas víkendu bude na Štrbskom Plese i Medzinárodná prehliadka ľudových umeleckých remesiel, kde sa predstaví 85 ľudových remeselníkov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Srbska a Ukrajiny,“

uviedla Ľubomíra Otčenášová z Obecného úradu v Štrbe.
Tatranské kultúrne leto pokračuje v Tatranskej Lomnici a v Novom Smokovci šiestym týždňom. Dnes o 19.00 h sa na futbalovom ihrisku v Tatranskej Lomnici uskutoční koncert kapely Heľenine oči, následne potom o 21.00 h sa v miestnom altánku bude premietať český film Bezva ženská na krku.

„V sobotu 22. júla o 16.00 h v parku v Tatranskej Lomnici a o 19.00 h v kúpeľoch v Novom Smokovci zahrá pop-rocková kapela Star Band z Popradu,“

uviedol dramaturg Tatranského kultúrneho leta Ján Bendík. V nedeľu je pripravený taktiež dvojkoncert skupiny Jamadan. Podľa slov dramaturga podujatia ide o skupinu, ktorá prezentuje bubnové rytmy z krajín západnej Afriky. Koncerty sa uskutočnia o 16.00 h v Tatranskej Lomnici a o 19.00 h v Novom Smokovci.

zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Zimnú sezónu v Jasnej otvoria hymnou na Chopku Horehronskí chlopi 

Na otvorenie zimnej sezóny 2018/2019 v Jasnej v Nízkych Tatrách, ktoré sa uskutoční 30. novembra, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *