Osvetlenie pri ESC a na ceste I/66 v Banskej Bystrici by malo znova svietiť do stredy

Minulý týždeň sme priniesli informáciu o výpadkoch verejného osvetlenia na viacerých miestach Banskej Bystrice, situácia sa zatiaľ veľmi nezlepšila.

Problém by sa však mal vyriešiť do stredy tohto týždňa. Kto môže za tieto výpadky a prečo sa tak stalo, nám čiastočne objasnil Jozef Gelien z oddelenia údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí Mestského Úradu v Banskej Bystrici:  

„Verejné osvetlenie pri nákupnom centre  Europa SC, v lokalite popod McDonald a popri ceste I/66 nesvieti z dôvodu poruchy na prívodnom elektrickom kábli z trafostanice. Kvôli náročnosti lokalizácie poruchy sme oslovili spoločnosť Stredoslovenská energetika – distribúcia (SSE-D), ktorá dňa 12. januára 2018 špeciálnym meracím vozidlom vytýčila miesto poruchy – je ním areál staveniska OC POINT. Poruchu najneskôr do stredy, 17. januára odstráni spoločnosť, ktorá v danej lokalite realizovala výkopové práce spojené s prekládkami káblov vysokého napätia, nízkeho napätia a trolejových vedení. Pravdepodobne bol poškodený aj prívodný kábel pre verejné osvetlenie, ktorého porucha sa prejavila až teraz.“

Verme teda, že všetko bude opäť v poriadku a vodiči i chodci na spomínaných úsekoch sa vo večerných a nočných hodinách budú môcť pohybovať bezpečnejšie.

er

 

Pozri tiež

Verejné osvetlenie na mnohých miestach Banskej Bystrice nesvieti už celé týždne

Mnohí obyvatelia Banskej Bystrice sú poriadne nahnevaní, že verejné osvetlenie na niektorých miestach nefunguje. Sú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *