Otváranie Banoša 2018 sa blíži

Otváranie Banoša je podujatím, vďaka ktorému sa už tradične organizujú i farmárske trhy.

Vidiecky parlament banskobystrického kraja v spolupráci so SOŠ Pod Bánošom a OZ Tradičná chuť regiónov Slovenska s podporou BBSK a mesta Banská Bystrica jeho otvorením zaháji aj poľnohospodársku sezónu pod názvom TRADIČNÁ CHUŤ JARI.

Pre toto jarné podujatie je hlavnou témou jahňacina a jedlá z nej. Širokej verejnosti sú prezentované domáce a tradičné produkty z regiónov Horehronie, Gemer, Novohrad, Podpoľanie, Hont a Tekov. Okrem regionálnych špecialít z jahňaciny, trhy prevoňajú aj rôzne syry a mliečne výrobky, gazdovské mäsové špeciality či hydina. Stánky plné farmárskeho tovaru ako napríklad včelárske a bylinné produkty, ovocie, zelenina, vína a pivá určite nebudú jediným lákadlom pre návštevníkov a okoloidúcich. Samozrejme, že všetky produkty si môžu návštevníci ihneď zakúpiť priamo od farmárov. Doplnkom budú i tradičné remeslá z regiónov spojené s ich predvádzaním. Na svoje si prídu záhradkári, ktorých určite zaujmú ukážky rezu a vrúbľovania ovocných stromčekov aj chovatelia domácich zvierat, pre nich je pripravená výstava drobnochovateľov a ukážky sokoliarstva. Nezabúda sa ani na tých najmenších, na deti. Animačný program, rôzne hry a súťaže a možnosť zajazdiť si na koníkoch detskú dušičku určite potešia.

Štepenie ovocných stromčekov, včelárenie, detská škola varenia, ukážky pletenia košíkov i pripravované ďalšie atrakcie bude sprevádzať kultúrny program s celodennou ľudovou hudbou Jána Maka a s detským folklórnym súborom Dratvárik. Čerešničkou na torte budú vyhliadkové lety balónom, teda ak počasie dovolí. Počas podujatia bude prebiehať aj vyhlasovanie výsledkov súťaže o najkrajšiu jarnú výzdobu stánku.

Tradičná chuť jari – otváranie Banoša, farmársky trh sa uskutoční v sobotu 21.apríla od 10:00 do 16:00 hod. Celé podujatie bude moderovať Ivan Tuli Vojtek.

er

Pozri tiež

Remeselná dielňa v turisticko- informačnom centre Horehronie

Priestory turisticko- informačného centra Horehronie v obci Bystrá sa každú stredu menia na malú remeselnú dielňu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *