Plač a veľký smútok v Podlaviciach, obľúbený kňaz neprežil autonehodu

V Pondelok v noci sa na Donovaloch stala tragická nehoda pri ktorej zahynul výnimočný človek a medzi ľuďmi veľmi obľúbený kňaz z Podlavíc v Banskej Bystrici.

Približne o 23.00 hod. so svojim automobilom zišiel z cesty do priekopy a narazil do stromu. Ľudia sa z jeho smrťou nevedia vyrovnať a stále neveria, že 59-ročný rímskokatolícky kňaz Daniel Bédi je už v nebi. Pôsobil v miestnom kostole banskobystrickej časti Podlavice  a okrem toho bol aktívnym aj v živote komunity, spoluorganizoval množstvo podujatí, mali ho radi deti i dospelí. Len nedávno v Podlaviciach pochovávali mladíka a teraz prišla rana, ktorú nikto nečakal. V pondelok večer ešte telefonoval do Podlavíc, pretože sa snažil zorganizovať Detský karneval a potreboval k tomu vhodné priestory. Žiaľ, toto podujatie už nestihol zorganizovať. Je pri tom, ktorému obetoval svoj život, pri svojom Bohu.

Predpokladá sa, že mohol počas jazdy dostať mikrospánok, alebo infarkt, pretože na sa na mieste nehody nenašli žiadne brzdné stopy, bližšie príčiny nehody vyšetruje polícia. Služobná cesta z Dolného Kubína, ktorá sa mu stala osudnou, nebola jeho poslednou. Na poslednú cestu ho vyprevadia jeho veriaci a priatelia z Podlavíc, Skubína, Banskej Bystrice, ale prídu aj ľudia z iných miest. Zomrel človek s veľkým srdcom, ktorý bude Banskej Bystrici veľmi chýbať.

mp

 

 

Pozri tiež

Foto: Veľké stretnutie Denných centier seniorov z Banskej Bystrice

Pri príležitosti Dňa matiek sa v Kultúrnom dome v Podlaviciach po roku opäť konalo stretnutie banskobystrických …

2 komentáre

  1. Nebol to mikrospánok, ale infarkt.

  2. už pár rokov nosil našej 89-roč. mame na prvý piatok v mesiaci sv. prijímanie vždy ju povzbudil,býval veselý, nikdy sa nesťažoval, len asi pred mesiacom povedal manželke že má zväčšené srdce, bude nám všetkým veľmi chýbať, nech ho Pán, prijme do večnej radosti, Vendo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *