Plaváreň a kúpalisko v Handlovej by mali byť dokončené až budúci rok 

Handlovčania a návštevníci mesta by sa mali na novej plavárni a kúpalisku okúpať až budúci rok. Viac ako päťmiliónovú investíciu, s realizáciou ktorej dodávateľ začal až v tomto období, zdržalo stavebné konanie. Mesto pôvodne predpokladalo, že s prácami skončí v posledných mesiacoch tohto roka.

„V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že stavebné konanie a celý proces prípravy samotnej stavby je veľmi komplikovaný, vstupuje do neho viac ako 30 subjektov, napríklad v tomto prípade. Pokiaľ máte záujem nejakú stavbu zrealizovať, musíte vždy počkať na to, aby sa vám dotknuté subjekty k tomu vyjadrili,“

povedala pre TASR hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.   To sa podľa nej v tomto prípade aj udialo, pričom niektoré námietky subjektov muselo mesto zapracovať a niektoré veci upraviť.

„Proces sa nikdy nedá vopred odhadnúť, napriek tomu, že existujú zákonné limity, ktoré pri normálnom a hladkom priebehu konania viete dodržať. Tak ako pri každej stavbe, či už v prípravnej, alebo realizačnej fáze, do toho vstupujú aj nepredpokladané situácie. Celá príprava takého veľkého projektu od myšlienky k realizácii trvala viac ako tri roky,“ podotkla.

Stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť koncom júla, dodávateľ následne začal s búracími prácami, ktoré ukončí v októbri tohto roka. Na plavárni zbúra úplne všetko, zostane tam len holý skelet, keďže statika strechy je porušená a objekt zostal podmočený. Po osadení sklenej steny začne firma búrať vonkajší objekt, kde sa budú ešte v tomto roku osádzať bazény a začne sa s výstavbou prístavby letného kúpaliska. Plaváreň plánujú otvoriť v prvom kvartáli budúceho roka, kúpalisko v druhom alebo treťom kvartáli.
Modernizáciu a prevádzku mestskej plavárne Handlová a priľahlého kúpaliska bude realizovať spoločnosť B.T.I., spol. s r. o., Banská Bystrica za viac ako päť miliónov eur. Počas nej sa vybuduje v plavárni navyše jeden nový oddychový bazén, upraví sa interiér, sauny aj súčasné bazény. Handlová sa dočká kúpaliska s antikorovými bazénmi, oddychovými zónami aj malým toboganom. Naspäť sa mala voda do bazénov plavárne a po 20 rokoch aj do kúpaliska pôvodne vrátiť do roka. Bazény sa budú napĺňať termálnou vodou z vrtu Jozef. Firma, ktorú mesto vybralo vo verejnej súťaži, zabezpečuje práce na základe koncesnej zmluvy.

„Táto niekoľkomiliónová investícia sa teda realizuje vďaka spoločnosti, ktorá do toho investuje. Samotná prevádzka letného kúpaliska a plavárne bude na mestskej organizácii, to znamená, že tá sa o to bude starať a bude to mať v správe,“

dodala hovorkyňa mesta. Mesto začne splácať koncesiu od januára 2019. Všetok majetok zostáva aj naďalej mestský a mesto bude náklady spojené s rekonštrukciou splácať na základe koncesnej zmluvy počas 15 rokov.
Kúpalisko v Handlovej uzavreli v roku 1997 pre nevyhovujúce hygienické podmienky. Postavili ho ešte v roku 1952 ako stavbu mládeže. Krytú plaváreň postavili v 80. rokoch 20. storočia.

zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Pozvánka na prednášku z cyklu STRETNUTIA S MINULOSŤOU POD ZELENOU KLENBOU

Marcová prednáška z cyklu Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou predstaví dnes mimoriadne aktuálne prepojenie náboženstva a politiky. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *